12. decembrī Jūrmalas pilsētas dome svinīgā apbalvošanas pasākumā sveiks 2019. gada labākos Jūrmalas sportistus.

image

Gada balva sportā Jūrmalā tiek piešķirta jau divdesmit pirmo gadu, lai uzslavētu sportistus par panākumiem un pateiktos tiem, kuri veicinājuši veselīgu un sportisku dzīvesveidu jūrmalnieku vidū. Tradicionāli tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā, un šogad to saņems galda tenisists un sporta veterāns Andris Balbieris.

 

Jūrmalā galda tenisa aktivitātes aizsākās pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās Jūrmalas sanatorijās un atpūtas namos, kur spēles notika ārā uz betona galdiem, kā arī skolās. Viens no galda tenisa aizsācējiem bija Andris Balbieris, kas galda tenisā ir vairāk nekā 50 gadus. Andris Balbieris ir bijis viens no Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases dalībniekiem. No 1974. gada galda tenisu aktīvi popularizējis Slokas celulozes un papīra fabrikā. Slokas komanda sekmīgi startēja nozares arodbiedrības sacensībās Latvijā, Tallinā, Klaipēdā un Kaļiņingradā. Kopā ar Ilgoni Aželi un Viktoru Maļinovsku vairākkārt izcīnījuši godalgotas vietas toreizējās sporta biedrības “Daugava” sacensībās.

 

Gadiem ejot, Andris Balbieris ir kļuvis par sporta veterānu un vēl joprojām aktīvi trenējas un piedalās sporta veterānu sacensībās Baltijā, Eiropā un pasaulē senioru sporta biedrības “Jūrmala” komandas sastāvā. Vairākas medaļas izcīnītas Latvijas un Baltijas veterānu čempionātos.

 

Jau vairāk nekā 30 gadus Andris Balbieris organizē un vada galda tenisa sacensības Jūrmalā, tai skaitā Jūrmalas atklātos čempionātus, kuros piedalās Latvijas vadošie galda tenisisti. 

 

Kolēģi un domubiedri Andri Balbieri raksturo kā ļoti uzņēmīgu un mērķtiecīgu cilvēku, kas vienmēr sasniegs sevis izvirzīto mērķi, pārvarot jebkādas grūtības. Spītīgs un principiāls? – jā, bet viennozīmīgi pozitīvā ziņā, ko iedomājas, to paveic. Pateicoties spītībai, mērķim un neizsīkstošam sporta entuziasmam, jau vairākus gadu desmitus turpina organizēt galda tenisa sacensības, kam gatavs ziedot visu savu brīvo laiku.