Valters Zviedris dominē Latvijas kartinga čempionāta noslēdzošajā posmā Jelgavā
Publicēts: trešdiena, 18.septembris, 2019
Kategorija: Sports

7. septembrī Jelgavas kartodromā “Rullītis” tika aizvadīts šī gada Latvijas kartinga čempionāta un “Pro-Kart” kausa pēdējais, sestais posms. Uz šo posmu, kā jau ierasts, bija ieradušies gandrīz 200 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un pat sportisti no Austrijas un Norvēģijas.

image

Jūrmalnieks Valters Zviedris, kurš šogad pārstāvēja “Birel ART Baltic’s” komandas krāsas, kurā startē ar Itālijas kartingu rūpnīcā ražotu “Birel ART” šasiju, Jelgavas sacīkstēs dominēja pašā ātrākajā ar “Rotax” dzinējem aprīkotajā “RM-DD2” kartingu klasē. Lai ganValters šajā klasē startē tikai pirmo gadu, viņš uzrādīja ātrākos apļa laikus visos piecos piektdienas brīvajos treniņos un arī kvalifikācijas braucienā. Arī sestdienas rīta treniņā un priekšfināla braucienā, kurā tiek noskaidrota starta vieta sacensību galvenajam braucienam – finālam, jūrmalnieks bija ātrākais no visiem 17 šīs klases braucējiem. Finālā Valteram padevās labs starts un līdz pat 15. aplim viņš atradās brauciena vadībā, bet tad viņu noķēra sportists no Igaunijas Ēriks Kūns un viņi vairākas rezes viens otru apdzina. Sacīkšu pēdējā aplī Igaunijas sportists devās kā līderis un Valters 0,41 sekudi aiz viņa. Pēdējā aplī divus pagrizienus pirms finiša Valters veica skaistu apdzīšanas manevru un finišu šķērsoja 0,043 sekundes pirms Kūna. Kā trešais finiša līniju šķērsoja vēl viens “Birel ART” komandas braucējs Krists Ziders.

 

Diemžēl ar šo uzvaru nepietika, lai Jūrmalas sportists pat ar trim uzvarām sešu posmu čempionātā, nodrošinātu savu sesto Latvijas čempiona titulu kartingā. Sezonas kopvērtējumā par nieka 4 punktiem nācās piekāpties šī gada sīvākajam konkurentam no “SM Racing” komandas - Matvejam Makušinam, kurš bija izvirzījies čempionāta vadībā un pēdējā posmā nemaz nestartēja. Mērķi par sesto čempiona titulu un ceļa zīmi uz pasaules “Rotax Grand Finals 2019” sacensībām Itālijā Valteram līdz galam nesanāca izpildīt, jo paralēli kartingam jūrmalnieks startē arī Ziemeļeiropas autošosejas sacensībās “Legend Cars” ieskaitē. Tā kā viens no NEZ autošosejas posmiem sakrita ar Latvijas kartinga čempionāta otro posmu, tad tajā Valters punktus neguva un līdz ar to iepalika no sava galvenā šī gada konkurenta M.Makušina.

 

Abi “Jūrmala/Papas Sacīkšu Komanda” sportisti Ernests Veismanis un Ričards Šubeckis visas sezonas laikā ir uzrādījuši labu sniegumu un Ernests Latvijas čempionāta Smiltenes posmā kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu “RM DD2 klasē”. Jelgavas sacīkšu priekšfināla braucienā abi sportisti gan piedzīvoja avārijas un līdz ar to fināls bija jāuzsāk attiecīgi – Ričardam no 11. vietas un Ernestam no 13.vietas. Tā kā konkurence šajā ātrākajā “Rotax” klasē ir ļoti liela, tad 22 finālbrauciena apļu laikā abi braucēji spēja aizcīnīties attiecīgi: Ričards līdz 7.vietai un Ernests līdz 11. vietai. 2019.gada Latvijas čempionāta kopvērtējumā R.Šubeckis ir 5.vietā un E.Veismanis 9.vietā. Jāpiebilst, ka Ričards šogad regulāri startē Centrāleiropas Zonas kartinga seriālā un šobrīd pirms noslēdzošā posma Austrijā ir 7.vietā starp 34 šajā čempionātā startējušajiem sportistiem no visas Eiropas, un tas ir ļoti labs rezultāts. Jūrmalas komanda šo gadu noslēgusi, ierindojoties 6.vietā no 11 pieteiktajām komandām.

 

Jūrmalas komandas pārstāvji Ernests Veismanis un Valters Zviedris šonedēļ dodas uz Alastaro trasi, Somijā, kur no 20. līdz 22. septembrim norisināsies ceturtais, noslēdzošais NEZ (Ziemeļeiropas Zonas) autošosejas čempionāts "Legend Cars" klasē. Jāpiebilst, ka Valters šobrīd ir 3.vietā šī seriāla kopvērtējumā. Savukārt Ričards Šubeckis pārstāvēs Jūrmalas komandu "Rotax Centrāleiropas kausa” sacensībās kartingā, kas norisināsies Brukā, Austrijā.

 

Valters un Jūrmalas komanda izsaka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu un ticību Jūrmalas sportistu panākumiem tos atbalstot daudzu gadu garumā, kā arī “Jūrmalas Valsts Ģimnāzijai”, kuras 12.klasē mācās Valters, par pretimnākšanu salāgojot mācību procesu ar jaunieša sporta aktivitātēm, kā arī visiem pārējiem mūsu sponsoriem un atbalstītājiem.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE