Lijcs kļūst par pieckārtējo Pasaules vicečempionu Formulā 4
Publicēts: otrdiena, 17.septembris, 2019
Kategorija: Sports

Ir aizvadīta spraiga atrumlaivu sacīkšu sezona, lai noteiktu pasaules čempiona titulu. Šogad pasaules ātrākie piloti sacentās četros posmos – divos Somijā un divos Itālijā. 

image

Ņemot vērā regulas, sacensības šogad uzsāka 16 pasaules labākie braucēji un tostarp arī mūsu Latvijas labākais šīs klases pilots Ņikita Lijcs ar 71. starta numuru.

 

Lijcs sezonu sāka ar pārliecinošu uzvaru Somijas posmā Kotkā, kas bija pieteikums cīņai par uzvaru Pasaules čempionātā. Sportists ieguva vērtīgus punktus, kas kopvērtējumā Lijcu izvirzija vadībā.

 

Otrais posms Somijas ūdeņos aizritēja ar aizraujošu cīņu starp trīs pasaules ātrākajiem pilotiem, bet diemžēl cīņas karstumā Latvijas sportistam nācās pārkāpt noteikumus, kā rezultātā Starptaustiskās ūdens motosporta federācijas tiesnesis lēma izcīnītajai vietai piešķirt vienu soda apli, rezultātā Lijcs ieguva astoto vietu. 

 

Somijas posmu kopvērtējuma rezultāti:

  1. Tuukka Lehtonen (Somija) 37 punkti
  2. Alexander Lindholm (Somija) 30 punkti
  3. Ņikita LIjcs (Latvija) 29 punkti

 

Sacensības Formula 4 klasē turpinājās Itālijas pilsētā Viverone, kur Lijcs triumfēja ar pārliecinošu uzvaru. Pats sportists atzina, ka šī viņam bija ļoti gaidīta uzvara, jo viņš ir pārliecināts par savu tehnisko sagatavotību un ir gatavs gaidīt 4., noslēdzošo posmu. Pēc divām uzvarām un neveiksmes Somijas posmā viņam vēl bija iespēja kļūt par Pasaules čempionu.

 

Ceturtais posms tika organizēts gleznainā Itālijas ezerā, kuru ieskauj Alpu kalnu grēdas. Noslēdzošais posms, kurā tika noskaidrots 2019.gada pasaules čempions, tika gaidīts ar lielu satraukumu, jo par pasaules čempiona titulu visasākā cīņa tika prognozēta starp latvieti Ņikitu Lijcu un somu Tuukka Lehtonenu. Sportiskajā cīņā pēdējā posmā iesaistījās arī pagājušā gada Pasaules čempions no Zviedrijas, un latvietis finišēja trešais.

 

Kopvērtējumā par diviem noslēdzošajiem posmiem Itālijā Lijcs ieguva pirmo vietu.

 

Itālijas posmu kopvērtējuma rezultāti:

  1. Ņikita Lijcs (Latvija) 35 punkti
  2. Tuukka Lehtonen (Somija) 34 punkti
  3. Morgan Jernfast (Zviedrija) 33 punkti

 

Pasaules čempions tika noteikts pēc visu četru posmu kopvērtējuma punktiem. Mūsu Latvijas sportists Ņikta Lijcs ieguva Pasaules vicečempiona titulu.

 

Kopvērtējuma rezultāti:

  1. Tuukka Lehtonen (Somija) 71 punkts
  2. Ņikita Lijcs (Latvija) 64 punkti
  3. Alexander Lindholm (Somija) 56 punkti

 

Lijcs Pasaules vicečempiona titulu Formula 4 ir ieguvis jau piekto reizi un trešo gadu pēc kārtas. Latvijas sportists ir apmierināts ar iegūto titulu, lai gan neslēpj, ka viņa mērķis joprojām ir čempiona tituls Formulā 4.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE