Jūrmalas Brīvdabas muzejā 15. augustā plkst. 16.00 notiks Jumja laika uguns rituāls, daudzinot ražas laika sākumu un vairojot spēku gaidāmajiem darbiem.

image

Pēc mūsu senču redzējuma, dzīvesveida un norisēm dabā šis ir ražas, zemes auglības un bagātības laika sākums. Jumis ir arī labklājības simbols, tāpēc šis būs arī labklājības rituāls, kas atver durvis bagātības ienākšanai dzīvē. Otrs šī laika nozīmīgais aspekts ir veselība, spēks un izturība.

 

Rituāla iesākumā – Jumja dziesmas un stāstījums par šī laika īpašajām iezīmēm, tradīcijām un to nozīmi, kā arī par pagātnes saistību ar mūsdienām. Dalībnieki aicināti ierasties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā, sievietēm vēlami gari svārki vai kleita, lai labāk uzņemtu rituāla enerģijas. Līdzi var paņemt trauciņu, kurā pēc rituālās uguns izdegšanas ielikt dziednieciskas oglītes no ugunskura.

 

Pasākumu vadīs rituālu un godu vadītāja, dainu un senā baltu kalendāra pētniece Māra Brante. Vairāk informācijas pa tālr. 29103212 (Ilze Laizāne, projekta koordinatore).

 

Pasākums tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstu iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā sabiedrības integrācijai; to īsteno biedrība “Fenomens Latvijā”.