Vēl līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais “Jūrmalas festivāls”. Festivāla koncertu tiešraides var skatīties internetā, koncertstudijā kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu.

image
Attēla autors: Kaspars Balamovskis

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Lai sniegtu iespēju baudīt koncertus plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā klausītājiem skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no koncertstudijas, kurā viesosies mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma norises.

 

22. jūlijā – Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts “Trīs Osokini”

Jau trešo gadu “Jūrmalas festivāla” programmā skanēja viens no gaidītākajiem klaviermūzikas koncertiem “Trīs Osokini”. Osokinu dinastijas pianisti – Sergejs, Georgijs un Andrejs Osokini – ir izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem. Arī šā gada koncerta skaņdarbu izlase nebija izņēmums, tajā skanēja Friderika Šopēna, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina, Fransisa Pulenka un Morisa Ravēla klaviermūzikas pērles.

 

24. jūlijā – koncerts “Dzimuši Latvijā”

Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, “Jūrmalas festivālā” ik gadu notiek tikšanās ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, pianists Reinis Zariņš, vijolnieks Raimonds Ozols, pianisti Sergejs un Andrejs Osokini un vijolniece Kristīne Balanas. Māksliniekiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves pievienojās jaunie Latvijas talanti un valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

 

28. jūlijā – Saullēkta koncerts pludmalē

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto unikālo pieredzi, 28. jūlija rītā Dzintaru pludmalē skanēja ērģeļmūzika pasaulslavenās latviešu ērģelnieces, Hamburgas Elbas filharmonijas goda mākslinieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas, saplūstot ar vēja, jūras un koku šalkoņu, sniedza iespēju piedzīvot neparastu dabas un mūzikas mijiedarbību.

 

29. jūlijā – Veltījums Marisam Jansonam

Izrādot cieņu pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam, “Jūrmalas festivālā” izskanēja maestro veltīts koncerts. Pētera Čaikovska 6. simfonija un Maksa Bruha vijolkoncerts skanēja vijolnieces Kristīnes Balanas un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, diriģenta Andra Pogas vadībā, izpildījumā.

 

30. jūlijā plkst. 20.30 – Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika

Maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu aicinās skaistā pastaigā pa pasaules kino mūzikas lappusēm.

 

4. augustā plkst. 20.30 – Jūrmalas festivāla noslēgums. Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

Šā gada “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš. Programmā Riharda Vāgnera, Riharda Štrausa un citu Rietumeiropas klasiķu skaistākās solodziesmas.

 

Koncerti notiek, ievērojot spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, nodrošinot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

 

Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem un tiešraidēm pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.