No 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais “Jūrmalas festivāls”. Atklāšanas koncertā 22.jūlijā plkst.20.30 klausītājiem gaidāmi klaviermūzikas svētki ar Osokinu dinastijas izcilajiem pianistiem – Sergeju, Andreju un Georgiju Osokiniem.

image
Attēla autors: Jānis Romanovskis

Pianisti kopīgi atskaņos 20. gadsimta franču mūziku pārlikumos divām un trim klavierēm – hipnotizējošo Morisa Ravela “Bolero” un finālu no Fransisa Pulenka Koncerta divām klavierēm, kurā kūsājoša enerģija mijas ar valdzinošu franču melodismu.

 

Sergeja Osokina soloizpildījumā skanēs krievu komponista Aleksandra Skrjabina mūzika, kura bijusi svarīga pianista repertuāra daļa jau daudzu gadu garumā. A. Skrjabina skaņdarbu liesmainais misticisms, ekspresīvā emociju gamma un elpu aizgrābjošās krāsas ir viena no fascinējošākajām parādībām 20. gadsimta klaviermūzikā.

 

Viens no Andreja Osokina mīļākajiem komponistiem ir Ludvigs van Bēthovens, kuram šogad ir 250. jubilejas gads. Koncertā A. Osokins izpildīs slaveno “Mēnesnīcas sonāti”. Šo nosaukumu skaņdarbam devis vācu rakstnieks un mūzikas kritiķis Ludvigs Relštabs, kuram sonātes pirmā daļa asociējās ar mēnesgaismas spēlēm uz Lucernas ezera virsmas.

 

Savukārt Georgijs Osokins koncertā pievērsīsies viņam tik tuvā Frederika Šopēna daiļradei, kurš romantisma laikmetā paplašināja klavierspēles apvāršņus. Komponista skaņdarbos klavieres gan dzied kā intīma cilvēka balss, gan mutuļo kā monumentāls simfoniskais orķestris.

 

Jūrmalas festivāla programmā šogad ir notikušas izmaiņas – ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, koncertos starp klausītājiem tiks nodrošināta 2 metru distance, tāpēc Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts, katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītājiem. Tie klausītājiem, kuriem nebūs iespējams koncertu noklausīties klātienē, varēs iegādāties tiešraides biļetes un skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību. Tos koncertstudijā vadīs mūziķis Jānis Šipkēvics.

 

Klausītāji, kuri bija iegādājušies biļetes uz koncertiem “Veltījums Marisam Jansonam” un “Dzimuši Latvijā”, var apmainīt iepriekš iegādātās biļetes pret jaunām. Lai veiktu biļešu apmaiņu, lūdzam zvanīt Dzintaru koncertzāles biļešu administratoram pa tālruni 26377077 darbadienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Informējam, ka apmaināmo biļešu skaits ir ierobežots – 497 vietas (iepriekšējo 2100 vietā) un biļešu apmaiņu iespējams veikt līdz šī gada 17. jūlijam. Tiem, kuriem nebūs iespējams biļetes apmainīt, nauda par biļetēm tiks atmaksāta.

 

Festivāla programmu ir papildinājuši arī divi jauni koncerti “Trīs Osokini” un “Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš”. Biļetes uz tiem ir pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

Diemžēl trīs koncerti ir atcelti – “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, “Ksenija Sidorova un Džordžs Harliono” un “Galā koncerts. Skaistākās operu ārijas”. Naudas atmaksa par iegādātajām biļetēm notiek šādi:

  • ja biļetes ir iegādātas internetveikalā bilesuparadize.lv, nauda biļešu nominālvērtībā tiks ieskaitīta biļešu pircēja bankas kontā bez klienta pieprasījuma;
  • ja biļetes ir iegādātas “Biļešu Paradīzes” kasē, naudu par iegādātajām biļetēm to nominālvērtībā var saņemt atpakaļ jebkurā “Biļešu Paradīzes” kasē.

 

Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem un tiešraidēm pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.