Horna dārzā skan vasaras koncerti
Publicēts: piektdiena, 3.jūlijs, 2020
Kategorija: Kultūra
Autors: Pēteris Vilkaste

Arī šogad jūlija un augusta piektdienās Majoros notiks vasaras koncerti Horna dārzā, kuros ar muzikāliem priekšnesumiem apmeklētājus priecēs dažādu žanru mūzikas izpildītāji. Koncertu sākums plkst. 18.00, ieeja bez maksas.

image

Pirmie šīs vasaras koncerti jau aizvadīti kopā ar Jorenu Šteinhaueru (grupa “Aarzemnieki” un multiinstrumentālistu Gunti Veilandu 3. jūlijā un aktrisi Raimondu Vazdiku, dziedātāju Ievu Akurateri un mūziķi Ilzi Grunti 10. jūlijā.

 

17. jūlijā vasaras noskaņu melodijas skanēs Adriana Kukuvasa (balss), Ērika Upenieka (ģitāra) un Normunda Puriņa (klavieres) izpildījumā.

Jūrmalnieks, leģendārās grupas “Menuets” ilggadējais solists Adrians Kukuvass kopā ar domubiedriem mūzikā – ģitāristu Ēriku Upenieku un pianistu Normundu Puriņu – iepriecinās ar jau zināmām dziesmām (“Jūlija nakts”, “Viņi dejoja vienu vasaru” u.c.), kā arī ar jaunām melodijām.

 

24. jūlijā Horna dārzā viesosies dzejniece un dziesminiece Elīna Līce un draugi – Ēriks Loks un Uldis Ozols.

“Šajā programmā atskaņošu savu autormūziku un tautas dziesmas, ar stabuļu palīdzību vedīšu klausītājus nelielā ceļojumā pa dažādiem kontinentiem un valstīm,” teic Elīna Līce.

“Dziedu lielākoties savas, arī citu autoru dziesmas, kuras ievibrē manī ar tā brīža sajūtām. Dziedu par mīlestības vertikāli, prieku, smiekliem, skumjām un asarām – par visu sajūtu un emociju spektru, kas mums ir dots,” – tā Ēriks Loks.

Dziesminieks Uldis Ozols ir daudzu tautā pazīstamu kompozīciju – “Dvēselīte”, “Nesaki man neko”, “Mans brālis” un citu – autors.

 

31. jūlijā pop electro folk mūzikas koncertu sniegs saksofonistu duets “Viņš un Viņa” / “Elle et Lui” – Ilze Lejiņa un Freds Ormēns (Fred Hormain, Francija).

Vairāki saksofoni, ģitāra un vijole, kokle un elektronika, stabules un balss – tas viss veidos mūsdienīgu un neparastu koncertprogrammu, kurā muzicē franču mūziķis, džeza saksofonists un komponists Freds Ormēns un latviešu mūziķe Ilze Lejiņa, kura pazīstama kā Baltijā pirmā dāmu saksofona kvarteta „n[ex]t” dibinātāja.

 

7. augustā franču u.c. mūzikas melodijas izskanēs Initas Āboliņas (akordeons), Andra Barona (ģitāra) un Uģa Krūskopa (sitaminstrumenti) izpildījumā. Koncertā skanēs populārā franču mūzika, taču mākslinieki sola arī citus skaņdarbus.

 

14. augustā – “Pagalmu romances”. Sarunas un dziesmas, kurām var dziedāt līdzi. Populāras un mazāk zināmas dziesmas un kinomelodijas aktrises Karīnas Tatarinovas izpildījumā un Roberta Dintera ģitāras pavadījumā.

 

21. augusta koncertā “Džeza dziedošās stīgas” – Kārlis Mangulsons (balss, ģitāra), Jānis Rubiks (kontrabass) un Svens Vilsons (ģitāra).

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE