Līdz 4. augustam norisināsies sestais “Jūrmalas festivāls”
Publicēts: ceturtdiena, 2.jūlijs, 2020
Kategorija: Kultūra

No 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais “Jūrmalas festivāls”. Šā festivāla jaunums būs koncerta tiešraides internetā koncertstudijā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu.

image

Festivāla programmā ir notikušas izmaiņas. Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, koncertos starp klausītājiem tiks nodrošināta 2 metru distance, tāpēc Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts, katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju.

 

Klausītāji, kuri bija iegādājušies biļetes uz koncertiem – “Veltījums Marisam Jansonam”, “Dzimuši Latvijā” un “Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika”, varēs apmainīt iepriekš iegādātās biļetes pret jaunām. Tiem, kuriem nebūs iespējams biļetes apmainīt, nauda par biļetēm tiks atdota. 

 

Festivāla programmu ir papildinājuši arī divi jauni koncerti: “Trīs Osokini” un “Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš”.Trīs koncerti ir atcelti – “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, “Ksenija Sidorova un Džordžs Harliono” un “Galā koncerts. Skaistākās operu ārijas”. Naudu par iegādātajām biļetes uz šiem koncertiem varēs atgūt. Papildu informācija par biļešu maiņu un atgriešanu pieejama Dzintaru koncertzāles mājaslapā.

 

"JŪRMALAS FESTIVĀLA 2020" JAUNĀ PROGRAMMA:

 

22. jūlijā plkst. 20.30 – Jūrmalas festivāla atklāšana. Trīs Osokini

Jau trešo gadu “Jūrmalas festivāla” programmu papildinās viens no gaidītākajiem klaviermūzikas koncertiem – “Trīs Osokinu” dinastijas koncerts Dzintaru koncertzālē. “Trīs Osokini” ir izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem. Arī šogad iespaidīgā skaņdarbu izlase nebūs izņēmums, un tajā dzirdēsim Friderika Šopēna, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina, Fransisa Pulenka un Morisa Ravēla klaviermūzikas pērles. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

24. jūlijā plkst. 20.30 – Dzimuši Latvijā (pārcelts no 31. jūlija)

Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, “Jūrmalas festivālā” tiksimies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Aleksandru Antoņenko, pianistu Reini Zariņu, vijolnieku Raimondu Ozolu, pianistiem Sergeju un Andreju Osokiniem un vijolnieci Kristīni Balanas. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies jaunie Latvijas talanti un valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis.

 

Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē notiks 28. jūlijā plkst. 6.00

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto unikālo pieredzi, 28. jūlija rītā Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām saullēktu sagaidīja pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Tur majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas saplūda ar vēja, jūras un koku šalkoņu, piedzīvojot nedzirdētu dabas un ērģeļmūzikas mijiedarbību. 

 

29. jūlijā plkst. 20.30 – Veltījums Marisam Jansonam (pārcelts no 28. jūlija)

Izrādot cieņu pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam, “Jūrmalas festivālā”, kā plānots, izskanēs maestro veltītais koncerts, tomēr programmā plānotas izmaiņas. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, vijolnieces Kristīnes Balanas un diriģenta Andra Pogas izpildījumā baudīsim Pētera Čaikovska 6. simfoniju un Maksa Bruha vijolkoncertu.

 

30. jūlijā plkst. 20.30 – Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika (pārcelts no 29. jūlija)

Maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu un Sinfonietta Rīga stīgu grupu aicinās skaistā pastaigā pa pasaules kino mūzikas lappusēm.

Klausītāji, kuri iegādājušies biļetes uz 29. jūlija koncertu “Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika” un vēlas apmeklēt šo pārcelto koncertu 29. jūlijā, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes. Lai veiktu biļešu apmaiņu, lūdzam zvanīt Dzintaru koncertzāles biļešu administratoram pa tālruni 26377077 darba dienās no plkst. 9.00 - 17.00.

 

4. augustā plkst. 20.30 – Jūrmalas festivāla noslēgums. Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

Šā gada “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš. Programmā Riharda Vāgnera, Riharda Štrausa un citu Rietumeiropas klasiķu skaistākās solodziesmas. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

“Jūrmalas festivāls” šogad notiek, pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam un ievērojot spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, starp klausītājiem nodrošinot 2 metru distanci un visus nepieciešamos drošības pasākumus.

 

Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem un tiešraidēm pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE