Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" pavasara balsojumam izvirzīti kandidāti kopumā astoņās kategorijās, trijās kategorijās – notikumi un darbi, kas saistās ar Jūrmalu. Balsot iespējams vietnē kgkulturas.lsm.lv līdz 22. maija pusnaktij.

image

Starp pavasara balsojumam izvirzītajiem kandidātiem kategorijā “Mūzika” ir koncerts "Georgijs Osokins un "Kremerata Baltica"", kas 8. februārī notika Dzintaru koncertzālē; kategorijā “Literatūra” – izdevniecības "Pētergailis" izdotais jūrmalnieka Leona Brieža dzejas krājums "Rondeles"; kategorijā “Notikums” izvirzīta Džemmas Skulmes darbu izstāde "Džemma Skulme. Saruna ar laiku" mākslas stacijā "Dubulti", kuras kuratore ir Inga Šteimane.

 

Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija “Kilograms kultūras 2020” pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus astoņās kategorijās. No katras kategorijas tikai viens darbs – tas, kas būs saņēmis lielāko sabiedrības atbalstu – tiks izvirzīts fināla balsojumam, kas notiks nākamā gada sākumā. Par visiem balsojumam izvirzītajiem kandidātiem astoņās kategorijās var uzzināt vietnē kgkulturas.lsm.lv. Balsot par sev tīkamāko nominantu iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu. Pavasara balsojums notiks līdz 22. maija plkst. 23.59, un finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 25. maijā.

 

Neraugoties uz to, ka lielu daļu kultūras norises vietu šobrīd apmeklēt nav iespējams, kategorijā "Mana kultūrvieta" aicināti pieteikt arī savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu. Ieteikumi šai kategorijai tiks apkopoti visa gada garumā, bet balsot par kultūrvietām būs iespējams tikai fināla balsojumā.

 

Pavasara balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada janvāra līdz aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijas sastāvā ir kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 "Radio Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.