Kopīgi veidots pilsētas svētku noformējums Lieldienām
Publicēts: pirmdiena, 6.aprīlis, 2020
Kategorija: Kultūra

Lai arī mūsu ikdiena šobrīd ir būtiski mainījusies, tuvojas Lieldienas, un, lai sagādātu prieku iedzīvotājiem, iesaistoties Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņiem, pedagogiem un pilsētas māksliniekiem, izveidots svētku noformējums.

image

Pilsētvidē izvietotas dekorācijas – krāsainas lielformāta olas, kas svētku noformējumam bija izgatavotas iepriekšējos gados. Pēc Pilsētplānošanas nodaļas galvenās mākslinieces Lienes Purmales idejas, tās ir atjaunotas, izstrādāts jauns vizuālais risinājums, dekorācijas ir pārkrāsotas Jūrmalai raksturīgos toņos un rotātas ar stilizētiem rakstiem. Daļa no dekorācijām izvietotas Rīgas ielā, zaļajā zonā starp tiltiem.

 

Svētku rotājumi Lieldienu noskaņās ir arī Dubultu un Mellužu parkā, pie Kauguru kultūras nama, Majoru  skvērā. To veidošanā aktīvi iesaistījusies Jūrmalas Mākslas skola. Vēl pirms skolēnu brīvlaika skolas audzēkņi zīmēja un gleznoja skices olu rotājumiem par tēmu “Jūra un putni” un bija iecerēts, ka 120 skolas audzēkņi tās arī apgleznos. Diemžēl situācija ir mainījusies – skolas vairs nestrādā ierastajā ritmā, un šo ieceri veiksmīgi īstenoja Jūrmalas Mākslas skolas pedagogi pēc audzēkņu radītajām skicēm.

 

Īstenojot bērnu ieceres un raugoties dzīvespriecīgajos darbos, ikviens, kas piedalījās, guva gandarījumu, apliecinot, ka „māksla dziedē” – tas nav tikai sauklis. Māksla palīdz saglabāt garīgo līdzsvaru un paraudzīties nākotnē ar cerīgākām acīm. Un nav būtiski, vai tā ir mūzika, dzeja, deja, gleznošana vai veidošana, tā palīdz emocionāli pārvarēt grūtības un rast piepildījumu.

 

“Kopīgi veidotais svētku noformējums būs mūsu dāvana pilsētas iedzīvotājiem, un ceram, ka tas sagādās prieku ikvienam,” saka Jūrmalas Mākslas skolas direktore Taiga Vaišļa.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2020
PILSĒTAS KARTE