Atzīmējot Slokas 765 gadu jubileju un rosinot jūrmalniekus izzināt pilsētas vēsturi, Jūrmalas Centrālā bibliotēka ciklā “Jūrmala – pazīstamā un nezināmā” rīko konkursu “Sloka gadu ritumā”.

image

Attēlā: Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka.

 

Konkursā aicināti piedalīties bibliotēkas lietotāji vecumā no 15 gadiem. Tie, kuri vēl nav bibliotēkas lasītāji, lai piedalītos konkursā, var reģistrēties jebkurā Jūrmalas bibliotēkā – Slokā, Kauguros, Ķemeros, Bulduros vai Asaros.

 

Konkurss norisināsies no 14. aprīļa divās kārtās, katrā kārtā būs 12 jautājumi, saistīti ar Slokas vēsturi. Konkursa jautājumi būs pieejami sociālā tīkla “Facebook” lapā “Jūrmalas Centrālā bibliotēka”, kā arī rakstot uz e-pasta adresi dubulti@jurmala.lv.

 

Sagatavotās atbildes konkursa dalībnieki varēs nosūtīt elektroniski. Atbildes uz konkursa jautājumiem var meklēt Novadpētniecības datu bāzē, Jūrmalas laikrakstos, kā arī interneta resursos. Konkursa galvenā balva ir Jukas Rislaki unikālā grāmata, biogrāfisks stāsts ar bagātīgu ilustratīvo materiālu par Slokas pagastā dzimušo grafiķi un dzejnieku Albertu Kronenbegu “Vilki, velni un vīri”.