Jauna pieredze un vērtīgas atziņas jauniešu teātru festivālā Jūrmalā
Publicēts: trešdiena, 30.oktobris, 2019
Kategorija: Kultūra
Autors: Kultūras nodaļa

No 18. līdz 20. novembrim Jūrmalā norisinājās Latvijas jauniešu teātru festivāls „Rainis un Aspazija Tev”. Festivāls Jūrmalā notiek jau trešo reizi, un tā galvenā ideja ir akcentēt Raiņa un Aspazijas daiļradi un parādīt to jauniešiem saprotamā un pieņemamā veidā.

image

Festivāla idejas autore un galvenā organizatore Dace Umbraško šogad bija radusi jaunu risinājumu festivāla norisē – vienpadsmit pilna spektra teātra meistarklašu piedāvājums 48 stundās.

 

Meistarklases, kas orientētas uz jauniešu auditoriju un iepazīstina ar teātra nozari, ir nebijusi pieredze Latvijas mērogā. Ikviens festivāla dalībnieks pauda gandarījumu par pārdomāti organizēto festivālu, meistarklašu mērķtiecību, kurā profesionālā izziņa un iespēja pilnveidoties apvienota ar pārdomātu akcentu uz saturu. Kā pauda paši jaunieši, viņu atklājums bija, ka Raiņa darbi ir interesanti un Aspazijas darbus ir patīkami lasīt kādā brīvbrīdī.

 

Jaunieši – festivāla dalībnieki – novērtē pašvaldības sniegto atbalstu neikdienišķu, neparastu ideju realizēšanā, kas rosina jauniešu radošu jaunradi, veicina domu un pieredzes apmaiņu un mudina uz atklājumiem.

 

Festivāla dalībnieku atsauksmes:

  • “Ļoti novērtēju darbu, kas tika ielikts festivāla organizēšanā un, vēl jo vairāk, cilvēkus, kurus sastapu un no kuriem uzņēmu informāciju. Šo festivālu izmantoju kā iespēju kāpt ārā no komforta zonas”.
  • “Visas trīs dienas bija priekpilnas un piepildītas. Kā Astra (režisore Astra Kacena) teica: “Neparedzamība baro smadzenes ar līksmi.” Šis pasākums bija neparedzams, un tas to padarīja interesantu”.
  • “Godīgi sakot, šis bija labākais festivāls pēdējo piecu gadu laikā kāds ir bijis. Protams, var teikt, ka tas tāpēc, ka sava vecuma cilvēki”.
  • “Viss ļoti super, būtu vēl vairāk super, ja būtu vairākas dienas. Šī pieredze labi noder pašizpausmei”.
  • “Es pusotras stundas laikā samācījos tik daudz!”
  • “Un tas Rainis, tādā drusku it kā fonā, tomēr tik tuvu mums. Šajās dienās iedvesmas un spēka avots”.
  • “5 no 5 spaiņiem festivālam “Rainis un Aspazija Tev”. Ansis (mūziķis Ansis Kolmanis) teica: “Bez diskomforta nav izaugsmes”. Nekad nebiju domājusi, ka repošu publikas priekšā pašas rakstītas rindas”.
  • “Šajā festivālā ieguvu daudz jaunus draugus, ieskatījos profesionāļu vingrinājumos un sadzirdēju daudz izcilas dzejas tekstus. Jutos kā “kalnracis”, kas atklāj dimanta daudzās šķautnes. Rainis un Aspazija ir stilīgi, Lauztās priedes! Augstāk un augstāk – repiņš!”
  • “Esmu traki noguris, bet tā ir laba zīme. Jaunieši, kas šeit darbojās ir ļoti aktīvi un atsaucīgi, tādi, kas ceļ jēdziena “jaunieši” vērtību. Protams, es priecātos, ja meistarklases būtu garākas”.
IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE