Jūrmalas pilsētas muzejā – trīs gleznotāju izstādes
Publicēts: trešdiena, 9.oktobris, 2019
Kategorija: Kultūra

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29) atklātas trīs mākslinieku izstādes – kamīnzālē skatāma gleznotājas Antras Ivdras personālizstāde “Ūdens raksts”, bet 2.stāva izstāžu zālēs – Ineses Ziemeles darbu retrospekcija izstādē “Alfa un Omega” un Jāņa Veisa gleznotie dabas motīvi izstādē “Ainavas un ziedi”.

image

Attēlā: Jānis Veiss "Jaundubultu mežs". 2016.

 

Antras Ivdras “Ūdens raksts”

Ūdens un laika plūdums, mūžīgā kustība un nepārtrauktība, ūdens kā robeža citai materialitātei, ūdens kā refleksija...”, par personālizstādes tēmu saka māksliniece Antra Ivdra.

Mākslinieces darbu ierosmes avots ir dabā esošas formas, kas aicina skatītāju vērot glezniecības izaicinājumu – atveidot realitātes pašekspresiju.

Antra Ivdra (dz. 1966. g.) absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1985) un Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības meistardarbnīcu (1995). Kopš 1993. gada regulāri piedalās grupu izstādēs, plenēros, simpozijos, projektos Latvijā un ārvalstīs. Piedalījusies jūras tematikai veltītajās glezniecības konkursizstādēs “Marīna” Jūrmalas pilsētas muzejā (2017., 2019.). Latvijas Mākslas savienības un Latvijas Radošo savienību padomes biedre kopš 2004. gada. Sarīkojusi deviņas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Austrijā, Bulgārijā, Grieķijā,  Lietuvā, Rumānijā, Vācijā u.c.

 

Inese Ziemele. Darbu retrospekcija izstādē “Alfa un Omega”

“Šī izstāde ir veltīta pagājušā gadsimta notikumiem, kuriem cauri izgājusi visa pasaule. Es šo gadsimtu nosauktu par apokaliptisku, jo ir bijis viss – gan divi pasaules kari, gan izsūtīšanas, genocīds, holokausts un vēl... Tā kā esmu 20. gadsimta bērns, arī uz mani tas atstājis iespaidu”, stāsta I. Ziemele.

Mākslas vēsturniece Edvarda Šmite par izstādi: “Savas vīzijas par pagātnes notikumiem, to jēgu un iespējamām sekām Inese Ziemele izteikusi lielformāta darbos – triptihos un desmit gleznu ciklā “Alfa un Omega”… Mūžīgie jautājumi par pasaules mainību, par cilvēces un katra cilvēka vietu un lomu pasaulē, par mijiedarbību ar pasauli nav zaudējuši aktualitāti. Izstāde nesola vieglu izklaidi. Skatītāja uzdevums – vērot, vērtēt, secināt. Māksliniece aicina nezaudēt atmiņas par pagātni un domāt par nākotni, darboties cilvēces, latviešu tautas un katram savas nākotnes vārdā.

Ineses Ziemeles (dz. 1943. g.) radošajā biogrāfijā 2019. gads ir īpašs. Gada sākumā tika publicēts apjomīgs albums “Inese Ziemele. Mākslinieces ceļš”, un rudens pienācis ar izstādi “Alfa un Omega”, kas ir mākslinieces 49. personālizstāde.

 

Jāņa  Veisa personālizstāde “Ainavas un ziedi”

Šī Jāņa Veisa personālizstāde ir nesen atzīmētās mākslinieka 90 gadu jubilejas izstādes turpinājums.

Gleznotājs J. Veiss vienmēr ir strādājis ainavas žanrā. Viņa neparasti spilgtais, krāsas un emocionālās izteiksmes ziņā ekspresīvi uzlādētais dabas vērojums ļauj saskatīt paralēles ar modernisma vadošajiem pārstāvjiem gan pasaules, gan vietējā mēroga glezniecībā.

Jānis Veiss dzimis 1928. gadā Jūrmalā, Mellužos. Pirmo izglītību guvis Jūrmalā. 1946. gadā sāka profesionāli apgūt zīmēšanas un gleznošanas pamatus Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, daudz gūstot no meistara Otto Pladera. 1949. gadā turpina izglītoties Latvijas Mākslas akadēmijā, kuru pabeidz 1954. gadā.

Kopš 1996. gada J. Veiss ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, piedalījies daudzās Jūrmalas mākslinieku grupas izstādēs, sarīkojis personālizstādes, piedalījies plenēros Latvijā. Jāņa Veisa darbi atrodas Aizkraukles, Talsu, Jūrmalas un Rojas muzejos, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā un citur.

 

Antras Ivdras personālizstāde “Ūdens raksts”, Ineses Ziemeles izstāde “Alfa un Omega”, Jāņa Veisa izstāde “Ainavas un ziedi” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) apskatāmas no 16. oktobra līdz 24. novembrim. Muzeja darba laiks: T.–Sv. 10.00–17.00. Ieeja – bez maksas.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE