Augstu novērtēta Jūrmalas Centrālā bibliotēka
Publicēts: otrdiena, 8.oktobris, 2019
Kategorija: Kultūra

Jūrmalas Centrālā bibliotēka Eiropas bibliotēku vērtējumā projektā “Library Ranking Europe” (LRE) saņēmusi augstu vērtējumu – "ļoti labi" jeb četras no sešām iespējamām zvaigznēm.

image

Projekta pārstāvji apmeklēja Jūrmalas Centrālo bibliotēku iepriekš nepieteiktā vizītē, lai iepazītos ar bibliotēkas telpām klātienē, novērtētu sniegto pakalpojumu kvalitāti, pieejamību, grāmatu krājuma un periodikas daudzveidību.

 

LRE ziņojumā augstu novērtēta Jūrmalas Centrālās bibliotēkas ēka, kas, atrodoties priežu meža ielokā, labi iekļaujas vidē, mūsdienīgi iekārtotās bibliotēkas telpas ar plašo zāli konferencēm, dažādu pasākumu un izstāžu organizēšanai, klusajām studiju telpām un plašo bērnu grāmatu nodaļu. Neatkarīgie vērtētāji atzīmējuši, ka grāmatu plauktos atrodamas gan vecākas, daudz lasītas grāmatas, gan paši jaunākie grāmatu un periodikas izdevumi.

 

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas saņemtais novērtējums ir augstākais Baltijā. Līdzās Jūrmalai vērtētas arī Rīgas Centrālā bibliotēka un Jelgavas pilsētas bibliotēka, kā arī četras bibliotēkas Igaunijā.

 

LRE ir pilotprojekts, kura darbības mērķis ir pēc vienotiem kritērijiem no lietotāja skatupunkta novērtēt pakalpojumu sniegšanu publiskajās bibliotēkās, lai uzlabotu to kvalitāti. Biedrības dibinātāji ir Maija Berndsone (Somija) un Mats Öström (Zviedrija) – eksperti, bibliotēku vadītāji ar četrdesmit gadu pieredzi bibliotēku darbā.

 

Vairāk informācijas mājas lapā www.libraryranking.com

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE