Ieskandinot Miķeļdienu, sestdien, 28. septembrī, plkst. 13.00 Jūrmalas Brīvdabas muzeja zvejnieka sētā sāksies vīna svētki. Apmeklētāji aicināti nogaršot, nobaudīt un novērtēt vietējo vīndaru piedāvājumu, apmeklēt lauku labumu tirdziņu, gūt prieku izklaidēs un muzikālos priekšnesumos.

image

Svētkos zvejnieku sētā durvis vērs lauku labumu tirdziņš – būs medus, siers, dārzeņi, āboli un citi labumi. Apmeklētāji varēs cienāties ar lielajā katlā uz ugunskura vārīto Miķeļdienas zupu, kas pēc senlatviešu tradīcijām jāvāra no “trīs gaļām, trīs graudiem un trīs saknēm”.

 

Vīna svētku apmeklētāji varēs iepazīt augļu un ogu vīnus, kas no Latvijas dabas veltēm gatavoti pēc senām, paaudzēs mantotām receptēm. Par vīna darīšanu stāstīs pieredzējis vīndaris, Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs. Kopā ar vīndari varēs atklāt ne tikai vērtīgus vīna darīšanas noslēpumus un saņemt ieteikumus, bet arī piedalīties meistarklasē – praktiskā vīna gatavošanā.

 

Kamēr pieaugušie baudīs dzērienu garšas, krāsas un aromātus, mazie pasākuma apmeklētāji varēs darboties radošajās darbnīcās: no dārzeņiem, čiekuriem, zīlēm un citām meža un dārza veltēm izgatavot interesantas figūriņas vai pašu gatavotās kastītēs iesēt garšaugus.

 

Ar lustīgām dziesmām Miķeļdienu ieskandinās folkloras kopa “Rija”, svētku apmeklētājus izklaidēs aktieris Jānis Jarāns un Viktors Sedihs, skandējot tautā iemīļotas dziesmas, sulīgus jokus un tostus.

 

Ieeja pasākumā bez maksas.