Jūrmalas Mākslas skolā skatāma audzēkņu darbu izstāde "Jūrmala"
Publicēts: otrdiena, 19.novembris, 2019
Kategorija: Izglītība

Jūrmalas Mākslas skola Jūrmalas pilsētas jubilejai sāka gatavoties jau septembra pirmajā nedēļā, kad tika darināts viens no pilsētas simboliem – kaijas, kā arī pētīta Jūrmalas arhitektūra un daba, radot grafiskus miniatūru zīmējumus.

image

Izstādes pamatekspozīciju veido Jūrmalas Mākslas skolas Jūrmalas tematikai veltītie iepriekšējo gadu audzēkņu 2012., 2015., 2016., 2017. un 2018.gada diplomdarbi.

 

Viens no izstādes ekspozīcijas centrālajiem darbiem izceļ Jūrmalas apkaimju unikalitāti un vienlaicīgi iezīmē arī dzelzceļa pieturvietas pilsētā.  Audzēkņi studēja un pētīja katras pieturvietas raksturīgākās ēkas, notikumus, personas un augus. Kā piemēru var  minēt Asarus, kur vēsturiski ir bijuši zemeņu lauki, savukārt Mellužu raksturīgākā iezīme ir Mellužu estrāde ar parku un tajā notiekošie pasākumi. Audzēkņu kopdarbs parāda Jūrmalas daudzveidību. Tas ir katra skolas audzēkņa stāsts par savu Jūrmalu.

 

Jūrmalas Mākslas skolas programmā regulāri tiek iekļauti ar pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma izpēti saistīti uzdevumi. Savulaik ir tapusi skolas audzēkņu darināta krāsojamā grāmata “Krāsainais ceļojums pa Jūrmalu” un apgleznots krūzīšu komplekts “Rīta tēja ar Jūrmalu”.  2015.gadā  noslēguma vienojošā tēma bija “Mana Jūrmala”. 

 

Izstāde Jūrmalas Mākslas skolas izstāžu zālē un 2.stāvā apskatāma līdz decembrim.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE