Medijpratības iniciatīva "Pilna Doma" viesosies Jūrmalā
Publicēts: otrdiena, 17.septembris, 2019
Kategorija: Izglītība

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolās atgriežas medijpratības iniciatīva "Pilna Doma", kurā var piedalīties ikviens 10.–11. klases skolēns un pedagogs. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos divos gados, Latvijas labākie žurnālisti dosies uz skolām, lai klātienes nodarbībās tiktos ar skolēniem. 

image

19. septembrī šāda nodarbība notiks Jūrmalā, kur pie Jaundubultu, Kauguru un Majoru vidusskolu jauniešiem viesosies TVNET žurnālists Iļja Kozins.

 

Nodarbības laikā jauniešiem būs iespēja ne tikai mācīties no žurnālista pieredzes, bet arī aktīvi līdzdarbojoties, uzzināt, kādēļ medijpratība un kritiskā domāšana ir svarīgas prasmes, veikt praktiskus uzdevumus vērtējot informācijas ticamību gan lasot ziņas, gan apskatot sociālo tīklu ierakstus.

 

Papildus nodarbībām skolās šogad ir arī jaunums - testu sērija internetā, kas jauniešiem dos iespēju gan mācīties, gan pārbaudīt, vai spēj atpazīt maldinošus vēstījumus un kritiski izvērtēt informācijas avotus. Projekta ietvaros skolēniem un pedagogiem tiks piedāvāts arī plašs mācību materiālu klāsts medijpratībā latviešu un krievu valodā.

 

Laika posmā no 9. septembra līdz 8. novembrim 12 atzīti mediju profesionāļi viesosies 45 Latvijas skolās. Šogad uz skolām dosies Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Nellija Ločmele (Ir), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV).

 

Projekts Pilna Doma notiek jau trešo gadu. Iepriekšējā sezonā tajā piedalījās vairāk nekā 305 skolēni un 40 skolotāji no 43 skolām visā Latvijā.

 

Mediju pratības iniciatīvu Pilna Doma īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar British Council un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Pilna Doma sadarbības partneri ir Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM un kustība Iespējamā Misija.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE