marts 2020
07 marts
sestdiena
11.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēle
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē Raiņa ielā 55

U-14 zēni “Jūrmala” – “Liepāja”

07 marts
sestdiena
12.30
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēle
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē Raiņa ielā 55

U-15 zēni “Jūrmala” – “Liepāja”

07 marts
sestdiena
13.00
Koncerts - tikšanās ērģelēm un klavierēm. Piedalās Līga Dejus (ērģeles) un Antons Rosputjko (klavieres). Jūrmalas Mūzikas vidusskolā
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Strēlnieku prospektā 30 korp. 1

  

7. martā plkst. 13.00 uz Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzāles skatuves satiksies divi taustiņinstrumenti - ērģeles un klavieres, kas pārstāv katrs savu gadsimtu, bet spēj rast saskanīgu muzikālo valodu. Uz koncertu – tikšanos aicina ērģelniece Līga Dejus un pianists, jūrmalnieks Antons Rosputjko.

 

Divi instrumenti no dažādiem laikmetiem – klavieres un ērģeles - skanēs kopā. Pianists Antons Rosputjko un ērģelniece Līga Dejus apvienos savus instrumentus vienā programmā. Tas būs aizraujošs eksperiments, kāds reti notiek uz pasaules skatuvēm, un Latvijā notiks pirmoreiz. Koncerta programmā skanēs oriģinālie skaņdarbi un pārlikumi  klavieru un ērģeļu duetam. Mūziķi atskaņos J. S. Baha, J. G. Mītela, Z. Karg-Elerta, D. Skarlati, F. Šūberta un E. Grīga mūziku.

 

Pianists Antons Rosputjko vienmēr paliek uzticīgs un seko komponista oriģinālajai idejai. Daudzi pazīstami mūziķi ar sajūsmu ir atsaukušies par viņa daiļradi:

«Viņš ir ārkārtīgi apdāvināts jauns pianists un ļoti interesants mūziķis…Es cienu viņa muzikālo redzējumu, kurš ir ļoti godīgs un dziļš.» - Pavels Giļilovs, profesors, Starptautiskā F.Šopēna konkursa laureāts.

“Ārkārtīgi talantīgs…”- Žaks Ruvjē, profesors, Starptautiskā M.Longas-Ž.Tibo konkursa laureāts.

«Spilgtas spējas rādīt stilu daudzveidību, izpildītāja fantāziju…”- Boriss Petrušanskis, profesors, konkursu «Leeds» un «ARD» laureāts.

 

Antons Rosputjko ir dzimis Jūrmalā. Savu muzikālo izglītību viņš uzsāka dzimtās pilsētas mūzikas vidusskolā. 16 gadu vecumā iestājās mūzikas un dramatisko mākslu universitātē „Mozarteum” Zalcburgā, Austrijas pilsētā, kurā muzikālās tradīcijas tiek rūpīgi saglabātas. Tagad, kad ar izcilību ir pabeigta universitāte, Antons Rosputjko turpina pilnveidot savu meistarību Itālijā. Antons ir starptautisko konkursu laureāts, dažādu festivālu dalībnieks, aktīvi uzstājas Austrijā, Vācijā, Itālijā un citās Eiropas valstīs. Tomēr Antonam, pēc viņa vārdiem, vislielākais prieks ir spēlēt „dzimtajiem”, Latvijas klausītājiem.

 

Ērģelniece Līga Dejus ir absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē pie profesora Tālivalža Dekšņa. Saņēmusi Dr. Anitas Gaides un prāv. Ivara Gaides Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību. Ērģeļu koncerti sniegti gandrīz pie visām nozīmīgākajām Latvijas ērģelēm. Piedalījusies koncertu ciklos un pasākumos “Liepājas ērģeļu vasara”, “Mūzika – dievnamam!”, “Ērģeļmūzikas vasaras koncerti Dubultos”, “Baznīcu nakts”, Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums koncertu cikls „Ērģeļmūzika BACH zīmē” u.c. Koncertēts pie ērģelēm arī Viļņā – Lietuvā, Ļvivā un Odesā – Ukrainā, Amsterdamā – Nīderlandē, Sanktpēterburgā – Krievijā.

 

Koncerts Dubultu koncertzālē tiek rīkots Jūrmalas Mūzikas vidusskolas karjeras izglītības programmas ietvaros. Programma paredzēta mūzikas skolas audzēkņu profesionālās izaugsmes veicināšanai, kā arī ir atvērta visiem interesentiem, kas vēlas baudīt augstvērtīgu muzikālo piedāvājumu. Koncertu var apmeklēt bez maksas.

Informācija par Dubultu koncertzāles piedāvājumu: muzikasskola.jurmala.lv

07 marts
sestdiena
14.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēle
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē Raiņa ielā 55

U-17 zēni “Jūrmala” – “Liepāja”

07 marts
sestdiena
15.00
“Davis Cup" Pasaules 2.grupas 1.posms tenisā vīriešiem
Nacionālajā tenisa centrā “Lielupe”, O.Kalpaka prospektā 16, Lielupē
“Davis Cup" Pasaules 2.grupas 1.posms tenisā vīriešiem

"Latvija" - "Ēģipte" 

07 marts
sestdiena
16.00
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēle
Sporta namā "Taurenītis" Kļavu ielā 29/31

Zēni U-14 "Jūrmala" - "Rīdzene"

07 marts
sestdiena
17.30
Koncertizrāde “Dzeja mūzikā” Sergejs Jeseņins “… un uzsmaida debesīm rītausma”
Kauguru kultūras namā Raiņa ielā 110

07 marts
sestdiena
17.30
Mākslas dienas Jūrmalā. Mākslas stunda. 3D pasaules pamati
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6

07 marts
sestdiena
19.00
Pafbet Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēle
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē Raiņa ielā 55
Pafbet Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēle

“BK Jūrmala” – “BK Ogre”

05.02.2020 - 10.03.2020
Elitas Vansovičas piemiņas izstāde “Turpinājums …”
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mākslas skolā Strēlnieku prospektā 30 korp. 2

 

Izstāde veidota sadarbībā ar Elitas Vansovičas darbu glabātāju Ivaru Vansoviču un mākslinieci Baibu Rēderi.

 

Elita Vansoviča bija ļoti radoša māksliniece, kas vienmēr meklēja jaunus izteiksmes veidus un paņēmienus. Viņas lietu uztvere un atklāsme ir izsmalcināta un emocionāla. Mākslinieces atstātais mantojums mums ļauj ielūkoties smalkajās dvēseles vibrācijās, kas rodas sastopoties ar apkārtējā patieso būtību.

 

Izstādē skatāmi darbi akrila, akvareļa, grafikas un zīmējuma tehnikās. Māksliniece strādājusi daudzpusīgi un vienmēr krāsaini. Krāsa ir viens no būtiskiem Elitas Vansovičas izteiksmes veidiem. Ar krāsu tiek izteiktas sajūtas un kontrasti, kas paspilgtina emocionālo izteiksmi. Māksliniece bija laba zīmētāja, kam svarīga ir arī līnija, šī trauslā stīga, kas savieno un šķir, stīga starp mirkli un mūžību. Izstādes nosaukumā “Turpinājums” jau ietverta doma par to,  ka Elita paliek ar mums savos darbos un arī viņas ieguldījums bērnu un jauniešu radošajā izaugsmē ir paliekošs un neizdzēšams. Izstādē skatāmi arī daži Elitas audzēkņu darbi, kas tapuši pagājušā gada nogalē.

 

Elita Vansoviča absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, Rīgas Tehniskās Universitātes Arhitektūras fakultāti, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu un Liepājas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas nodaļu. Elita strādājusi gan kā arhitekte, dizainere, mākslas terapeite, gan kā pedagoģe un māksliniece. 

 

Elitai šogad būtu 50. dzimšanas diena un viņa vēlējās sarīkot savu personālizstādi. Izstāde būs, bet bez viņas  tiešas līdzdalības. Tomēr viņa turpinās savos un arī audzēkņu darbos, kuros var redzēt  un sajust Elitas klātbūtni.

 

08.02.2020 - 17.05.2020
Izstāde “Džemma Skulme. Saruna ar laiku”
Mākslas stacijā "Dubulti" Zigfrīda Meierovica prosp.3

Mākslas stacijā “Dubulti” atklāta izstāde “Džemma Skulme. Saruna ar laiku”, kurā aplūkojami spilgtākie pēdējo gadu pārsteigumi, kam pievērsās māksliniece.

Sagaidījusi savu 90. dzimšanas dienu, Džemma Skulme turpināja strādāt – no 2016. līdz 2019. gadam notika piecas personālizstādes, sadarbības projekts ar mūzikas grupu “Instrumenti” un eksperimenti ar 3D glezniecību.

Džemma Skulme ir gleznojusi vizuālos pielikumus diviem grupas “Instrumenti” albumiem – “Atkala” un “Cilvēks”. Džemmu uzrunāja mūziķis Jānis Šipkēvics, un viņu tikšanās, kurās māksliniece iepazīstas ar “Instrumentu” topošajiem skaņdarbiem, ir iemūžinātas video. Izstādē būs iespēja šīs tikšanās vērot ilgspēlējošā video, kā arī aplūkot gleznas, kas radās kā mazi abstrakti kvadrāti, bet izvērtās ciklos un veidoja Džemmas pēdējo personālizstādi  “Mākoņgabali”. Māksliniece pārsteidza ar košajiem un, kā viņa sacīja, “dzīvajiem krāsu plūdumiem, krāsu tecinājumiem, izlijumiem un izšļakstījumiem”. Mūža nogalē Džemma pievērsās arī ainavu glezniecībai.

3D glezniecības izaicinājumam Džemma Skulme ļāvās, sava mazdēla Jāņa Skulmes un jaunā režisora Reiņa Kalnaeļļa mudināta. Pirmo reizi turot rokā virtuālo gleznošanas rīku, Džemma spēja radīt savas atpazīstamās līnijas un figūru. Šie faili ir saglabājušies un mākslas stacijas “Dubulti” izstādē pirmo reizi būs skatāmi plašākai publikai. Izstādes atklāšanā Reiņa Kalnaeļļa vadībā iecerēts “ieiet” Džemmas 3D gleznās, aplūkojot tās no iekšpuses.

 

Džemma Skulme (1925–2019) dzimusi Latvijas modernisma klasiķu – gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes – ģimenē. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1949) un Iļjas Repina Valsts akadēmiskā glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta aspirantūru Ļeņingradā (tagad – Sanktpēterburga).

Māksliniece regulāri piedalījusies izstādēs un veidojusi personālizstādes. Vadījusi Latvijas Mākslinieku savienību no 1977. līdz 1992. gadam, mērķtiecīgi atbalstot moderno mākslu un veicinot Mākslas dienu uzplaukumu. Devusi savu ieguldījumu atmodas virzībai Latvijā. 1995. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2019. gadā – ar Purvīša balvu par mūža ieguldījumu.

Džemmas Skulmes darbi ir Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā (Krievija), Ratgersa Universitātes Zimmerlijas Mākslas muzejā (ASV) un privātkolekcijās – Zuzānu kolekcijā (Latvija) un ārvalstīs.