oktobris 2021
01.01.2021 - 30.12.2021
Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a
Jūrmalas Brīvdabas muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”

Ekspozīcija ir veidota kā stāsts par laivu būves pirmsākumiem un laivu būvēšanas veidiem Latvijā. Centrālais izstādes eksponāts ir nepabeigta, klinkerbūves jeb pārlaidbūves tehnikā būvēta Kurzemes koka zvejas laiva dabiskā lielumā. Telpā izvietoti senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti, kā arī tekstuālā informācija, zīmējumi un fotogrāfijas.

 

Ekspozīcija tiks izmantota muzejpedagoģisku nodarbību veidošanai muzeja apmeklētāju iesaistei laivu būves izzināšanā. Mākslinieciski augstvērtīgā un kvalitatīvā ekspozīcija par laivu būvniecības tradīcijām būs interesanta un saistoša gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.

 

Pirms piecdesmit gadiem, zvejnieku kolhoza “Uzvara” darbiniekiem dibinot Jūrmalas Brīvdabas muzeju, bija iecere iekārtot laivu būves darbnīcu, kur meistars sniegtu laivu būves amata paraugdemonstrējumus, iesaistot darba procesā muzeja apmeklētājus. Jūrmalas Brīvdabas muzeja darbiniekiem, strādājot pie jaunās ekspozīcijas izveides,  bija vēlme šo pamatieceri saglabāt, līdz ar to tika radīta laivu būves darbnīca, kas atspoguļo piekrastes iedzīvotāju dzīvi un nodarbošanos.

 

Jaunā ekspozīcija ir nozīmīgs ieguldījums Rīgas jūras līča piekrastes, arī Jūrmalas pilsētas, seno iedzīvotāju dzīves izpētē, zvejniecības un ar to saistīto zudušo vēsturisko arodu popularizēšanā, muzeja apmeklētāju izglītošanā, kā arī vērtīgs Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīciju tematisks papildinājums. Ekspozīcija izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Jūrmalas Brīvdabas muzejs atrodas Tīklu ielā 1a, apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00–18.00. Muzeja apmeklējums ir bez maksas.

10.02.2021 - 30.12.2021
Foto un rakstu sērija “Laivu būve”
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a

www.facebook.com/jbmuzejs

Laivu būves pirmsākumi. Kokmateriālu sagāde un apstrāde laivu būvei. Laivu būves darba instrumenti. Kurzemes tradicionālās klingerbūves jeb pārlaidbūves tehnikā būvētā laiva. Laivu būve Jūrmalā – eksperimentālā sporta laivu rūpnīca “Dzintars”.

10.02.2021 - 30.12.2021
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a
10.02.2021 - 30.12.2021
Mainīgas digitālās izstādes “Mākslinieka darbnīcā”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Trešdienās muzejs apmeklētājiem piedāvā mainīgās izstādes. Darbs mākslinieku darbnīcās neapstājas un, savu izstādi gaidot, mākslinieces Karinē Parojanca un Ieva Maurīte apmeklētājiem par sevi un saviem darbiem stāsta attālināti.

10.02.2021 - 30.09.2021
Videosižeti – digitālā izstāde “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

www.facebook.com/ravasarnica

Dailes teātra simtgadei veltīta izstāde, kurā skatītāji aicināti ieskatīties ar videosižetu palīdzību.

10.02.2021 - 30.12.2021
Publikācijas ciklā “Pastaiga pa Jūrmalas ielām no A līdz Ž”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Cikls “Pastaiga pa Jūrmalas ielām no A līdz Ž”. Pamudinājums cikla veidošanai ir 85 gadu jubileja ielu sarakstam, ar kuru tika grozīti nosaukumi 279 Rīgas Jūrmalas pilsētas ielām. Publikācijas ir ieskats 33 Jūrmalas ielās dažādās pilsētas apkaimēs, arī Slokā, Kauguros, Ķemeros un Priedainē. Apskats veidots, ielu nosaukumus sarindojot alfabēta kārtībā.

10.02.2021 - 30.12.2021
Cikls “Gadskārtas” – liecības par nozīmīgiem notikumiem pilsētas vēsturē no muzeja krājuma
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Ciklā “Gadskārtas” izvēlēti notikumi Jūrmalas pilsētā, kam šogad aprit apaļa vai pusapaļa jubileja.

10.02.2021 - 30.12.2021
Pašapkalpošanās fotosesijas pie mākslas objektiem
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6

Brīvā dabā mākslas objekti “Turamies rāmjos”, “Mirkļmarka no Bulduru Izstāžu nama”, “Laimīga stunda”, “Ejam pupās” un “Baltais Zirgs piemēra Mēness vai Vērša ragu”.

          

10.02.2021 - 30.12.2021
Digitālā ekspozīcija “Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.–20. gs.”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Katru otro pirmdienu turpinās ieskats muzeja digitālajā ekspozīcijā „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20. gadsimts”. Ekspozīcija atklāj to, ko šodien redzēt vairs nav iespējams. Tā ir peldēšanās no peldu steķa vai peldu ratiem, vannu procedūras Ķemeru Peldu iestādē, tie ir Jūrmalas koncertdārzi, kas līdz mūsdienām nav saglabājušies un ēkas, kuru vairs nav, kā arī laikmeta noskaņas Jūrmalas ielās, ko rada cilvēki, tērpušies tam laikam raksturīgos tērpos.

14.02.2021 - 31.08.2021
Cikls “Radošie kolektīvi”
Kauguru kultūras namā Raiņa ielā 110

www.facebook.com/KauguruKN

Jauniešu teātra “Eksperiments” videostāsti par satikšanos un iemīlēšanos “Es satiku Tevi!”.

14.02.2021 - 30.12.2021
Pasaku stāstījumi bērniem kopā ar lellēm Džeri un Minci, facebook lapā
Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālās bibliotēkas bērnu nodaļā Strēlnieku prospektā 30

www.facebook.com/jurmalacb

 

25.02.2021 - 30.12.2021
Ieskats muzeja mākslas krājuma krātuvēs
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Ceturtdienās turpinās ieskats muzeja mākslas krājuma krātuvēs – iepazīšanās ar Mārtiņa Pormaņa kolekciju, kas ir muzeja mākslas krājuma zelta fonds un tā senākā daļa. Krājumu veido dažādu mākslas skolu gleznas, ikonas, grafikas darbi, skulptūras un dekoratīvās mākslas priekšmeti, kopā vairāk nekā trīs simti darbu.

25.02.2021 - 30.12.2021
Bērnu redzējumi pasaku darbnīcās
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

www.facebook.com/JurmalasPilsetasMuzejsJurmalaCityMuseum

Otrdienas muzeja ierakstos ir veltītas bērniem un arī pieaugušajiem. “Bērnu redzējumi pasaku darbnīcās” aicina pieaugušos aizņemties kaut ko no bērnu skatījuma sev. Dažādos stāstos bērni atklāj sevi “Smilšu spēlēs” un “Pasaku darbnīcā”, kas norisinājās Jūrmalas pilsētas muzejā laikā, kad muzejs bija atvērts klātienes apmeklējumam.

01.04.2021 - 31.08.2021
Izstāde „GADA NEDARBS 2020”
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6
08.05.2021 - 15.08.2021
Laicīgās, īslaicīgās un pārlaicīgās mākslas izstāde-akcija “Marināde III”
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6

Jau trešo reizi Bulduru Izstāžu nams piedalās Starptautiskajā jūras tematikai veltītajā biennālē “Marīna”. Šogad skatītājiem tiks piedāvāta laicīgās, īslaicīgās un pārlaicīgās mākslas izstāde-akcija “Marināde III”, kurā iekļautas divas izstādes. Autori aicināti iepazīties ar izstādes nolikumu un veidot darbus izstādes ekspozīcijai.

image

Šā gada mākslas biennāles “Marīna” tēma ir “Es un jūra”, Bulduru Izstāžu nams biennālē piedalīsies ar mākslas izstādi-akciju “Marināde III”, kurā ietilps mākslas izstāde „Māksla 3-litru burkā. Es un jūra” un marinējumu izstāde „Garša 3-litru burkā. Es un jūra”. Darbus abām izstādēm var iesniegt individuālas personas un autoru grupas, mākslinieki, mākslas studenti, mājsaimnieces un mājsaimnieki, ikviens iedzīvotājs.

Iepazīties ar izstādes “Marināde III” nolikumu iespējams:

Nolikums_MARINADE_III_2021_Bulduru_Izstazu_nams .

Положение_ МАРИНАД III_2021_Булдурский выставочный дом 

Regulations_MARINADE III_2021_Bulduri Exhibition House 

 

Mākslas izstāde „Māksla 3-litru burkā. Es un jūra”

Autori, kuri vēlas piedalīties mākslas izstādē, savu mākslas darbu par tēmu “Es un jūra” aicināti veidot trīs litru burkā – gan ārpusē, gan iekšpusē, paredzot to eksponēšanai brīvdabā jebkuros laika apstākļos. Pie darba jāpievieno darba nosaukums un veidošanas tehnika, var būt arī apraksts. Mākslas darbi Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6) jāiesniedz līdz šā gada 26. jūnijam.

Iesniegtos mākslas darbus izstādes ekspozīcijai atlasīs un vērtēs darbu atlases komisija: māksliniece Diāna Dimza Dimme, arhitekte Inese Aizstrauta un māksliniece Rita Sirmā.

Izstāde norisināsies no 10. jūlija līdz 11. septembrim. Izstādes atklāšana 10. jūlijā plkst. 16.00.

 

Marinējumu izstāde „Garša 3-litru burkā. Es un jūra”

Arī marinējumu izstādes darbi – marinējumi, sālījumi, vārījumi u.c. – veidojami trīs litru burkā. Darbam jāpievieno marinēšanas procesa apraksts un marinējuma nosaukums. Marinējuma sastāvam jābūt pārtikā lietojamam, radošam, vizuāli atraktīvam un tēmai “Es un jūra” atbilstošam. Marinējumi Bulduru Izstāžu namā jāiesniedz līdz šā gada 15. augustam.

Marinējumu izstādes patrons pavārs Havjers Garsija skates noslēgumā vadīs marinējumu degustāciju un noteiks labāko marinējumu.

Izstādes norises laiks – 27., 28. augusts. Izstādes degustācija notiks 28. augustā plkst. 15.00.

 

„Marinādes” nosaukums un „Marinas tantes” tēls radies 2017. gadā, piedaloties pirmajā Starptautiskajā jūras tematikai veltītajā biennālē „Marina”. Pa šo laiku biennāles nosaukums mainīts uz „Marīna”, taču „Marināde” un „Marinas tante” palikušas uzticīgas savam sākotnējam nosaukumam, radošajam tēlam un entuziastiskajam dzīves veidam. Šogad “Marinas tante” darbojas jau uz nākotni vērstā un pārlaicīgā veidā – tiek piedāvāts iemarinēt ne tikai ko garšīgu, bet arī mākslu, līdz ar to šovasar Bulduru Izstāžu nama teritorijā būs apskatāma ne tikai marinējumu izstāde „Garša 3-litru burkā”, bet arī mākslas izstāde „Māksla 3-litru burkā”.

 

Izstādi rīko Bulduru Izstāžu nams, biedrība “RAD-DAR” un “Marinas tante” sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi.

 

Saziņai un informācijai:

Lapas sociālajā tīklā “Facebook”: @marinadejurmala; @BulduruIzstazuNamsBulduriExhibitionHouse; @marinas.tante.3

e-pasts: marinastantejurmala@gmail.com, marinade@jurmala.lv

tālrunis: 29115996, 29401758.

10.06.2021 - 30.10.2021
Izstāde “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšānā ielā 5/7, aicina uz izstādi “Rainis un Aspazija Dailes teātrī”, kas veltīta Dailes teātra simtgadei.

Izstāde ir veltīta Dailes teātra simtgadei, gan vērtējot dzejnieku lomu teātra tapšanā, gan skatot viņu dramaturģijas vietu teātrī gadsimta garumā. 
Dailes teātra vēsture ir cieši saistīta ar Raini un Aspaziju. Rainis piedalās teātra dibināšanā 1920. gadā un pirmsākumā ir tā direktors. Tomēr vislielākā nozīme ir Raiņa darbu iestudējumiem. Tā ir abpusēja mijiedarbība. Dailes teātris aug uz šīs dramaturģijas bāzes, un Eduards Smiļģis kļūst par dziļāko Raiņa darbu atklājēju un interpretu. Dailes teātra stils vislabāk spēj atklāt Raiņa darbu gara lidojumu un simbolisko būtību. Izstāde aktualizē Raiņa un Aspazijas klātbūtni mūsu teātra kopainā, ļauj paskatīties uz dzejnieku darbiem dažādās interpretācijās un atrast jaunus aspektus šo skatuves darbu uztverē. Deg Dailes liesma, un izstāde “Rainis un Aspazija Dailes teātrī” retrospektīvi iezīmē dzejnieku darbu iestudējumus gadsimta laikā. Tā paver iespēju vērot, kā, pa desmitgadēm, mainās iestudējumu vizuālais tēls. Izstādē apmeklētājus sagaida Harija Liepiņa Tots. Leģendāro 1947. gada “Uguns un nakts” iestudējumu atgādina Lāčplēša zobens un vairogs un Spīdolas rotas. Zeltā atmirdz Asnates tērps. Rainis un Aspazija vienmēr ir bijuši Dailes teātra repertuārā. Iestudējumu skaits pārsniedz trīsdesmit. Lielās Raiņa lugas iestudētas vairākkārt. Tieši šajā repertuārā slavenie Dailes teātra aktieri ir radījuši neaizmirstamus tēlus.

 

Tuvāka informācija: Astrīda Cīrule,

+371 67764295; +371 29239472; astrida.cirule@memorialiemuzeji.lv

18.06.2021 - 05.09.2021
Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna izstāde "Tūlīt"
Mākslas stacijā "Dubulti" Zigfrīda Meierovica prosp.4
Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna izstāde "Tūlīt"

“Tūlīt” mākslas stacijā “Dubulti”

No 18. jūnija mākslas stacijā “Dubulti” būs skatāms Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna jaunais kopdarbs – izstāde “Tūlīt”. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.30.

 

Izstādes pirmajā dienā, 18. jūnijā, no plkst. 12.00 mākslas stacijā uzturēsies arī mākslinieki. Uz pirmo izstādes autoru vadīto ekskursiju skatītāji tiek aicināti sestdien, 19. jūnijā, plkst. 16.00.

 

Mākslinieki izstādē rada formas, kas ilustrē prāta stāvokļus, un šoreiz tas ir “tūlīt”. Nosaukums “Tūlīt” ir attiecināms uz izstādi kopumā un uz katru darbu atsevišķi. Tas uztverams gan kā atbilde uz iedomātu jautājumu, gan kā norāde uz emocionālu spriedzi, uz trauksmi. Trauksme atainota izstādes centrālajā objektā – vibrējošā metāla diskā, kas telpā rada nepārvaramu spriedzi. Tāpat trauksme “redzama” videodarbā ar mārīti, kas apvēlusies uz muguras un izmisīgi cenšas tikt atpakaļ uz kājām.

 

Kopš 2003. gada strādājot kopā, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns ir radījuši daudzas emocionālas instalācijas: “Mīlestība nekad nebeidzas” (2008), “Pacieties” (2012), “Bailes nav” (2015) un citas. Izstādes kuratori ir monogrāfijas par Sarmīti Māliņu autors Tomass Pārups un mākslas stacijas “Dubulti” vadītāja Inga Šteimane.

 

Sarmīte Māliņa absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu un piedalījusies izstādēs, kas kopš 80. gadu beigām veido Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturi. Kristaps Kalns ir fotogrāfs, kopš 2001. gada strādā laikrakstā “Diena”, veidojis laikraksta “Kultūras Diena” vākus; veidojis mūziķu portretu personālizstādi klubā “Depo” (2003).

 

Tikšanās ar māksliniekiem un kuratoriem izstādē “Tūlīt”, ievērojot aktuālos epidemioloģiskās drošības noteikumus, notiks: 19. jūnijā plkst. 16.00, 4. jūlijā plkst. 14.00, 1. augustā plkst. 14.00 un 2. septembrī plkst. 15.00.

01.07.2021 - 31.07.2021
Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
02.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Vitālija Jermolajeva darbu izstāde “Jūras enerģija”
Vitālija Jermolajeva gleznu teātrī "INNER LIGHT" Omnibusa iela 19

Mākslinieks tradicionālās glezniecības vērtības apvienojis ar savu jauno fluorescento tehniku. Par fluorescento krāsu izgatavošanas paņēmienu un kompozīciju gleznotājam piešķirts patents.

V. Jermolajeva gaismas glezniecība ir eksperimentāla autortehnika: ar luminiscējošu krāsu spēli tiek atklāta mākslinieka iekšējā pasaule – “iekšējā gaisma”. Īpašā apgaismojumā mākslas darbi sāk mirdzēt, un parādās cits, apslēptais attēls. Šis efekts rada īpaši daudzveidīgu tēlu transformāciju. V. Jermolajeva gleznas raisa asociācijas, kā tilts savienojot apziņu ar zemapziņu. Tās atklās stāstu par jūras mainīgo enerģiju dažādos gadalaikos. Izstādē piedalās arī V. Jermolajeva audzēkņi Druvis Cirītis un Arina Ganina no Latvijas, Fabians Markovičs (Argentīna) un Cade Klemenses (ASV).

07.07.2021 - 24.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Izstāde “Anniņa un jūra”
Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20

“Manas dienas aizrit viena pēc otras kā jūras viļņi plūst pret krastu un atpakaļ,” tā 1935. gada 14. augustā savam jaunības dienu draugam rakstīja Anna Rijniece (1864–1945), kura nemaz neprata rakstīt. Stiegrainā sieva, kuru visi dēvēja par Anniņu, vairāk nekā 20 gadus bija līdzās Latvijas dižākajiem dzejniekiem – Rainim un Aspazijai. Sākumā abiem, bet pēc Raiņa nāves šī priekšautā un lakatiņā tērptā mājkalpotāja vadīja Aspazijas mājas dzīvi Dubultos, starp Lielupi un jūru. Ar ikdienišķās dzīves ritmu partitūras palīdzību apmeklētājiem būs iespēja ieskatīties Anniņas dzīvē, kurā sāpes un zaudējumus dziedē nemitīgā darbu atkārtošanās.


Izstāde “Anniņa un jūra” atklāj dzīves nelutinātās sievietes iekšējo un ārējo pasauli, par naratīvu izmantojot jūras viļņu mūžīgo ritmu. Izstādes autore – māksliniece Linda Jurķe.

 

Izstādes “Anniņa un jūra” mākslinieciskās koncepcijas autore ir Linda Jurķe. Māksliniece radījusi vidi, kurā apmeklētāji, nokļūstot uz “dzīves rata” un ļaujoties video, audio instalācijām, var izjust dzīves un ilūziju saplūsmi - brīdi, kad Anniņas dzīves stāsts, vedina iedziļināties sevī: “Te sajūtams tā laika dzīves ritms. “Dzīves rats” griežas lēni, bet apgrieziens ap asi ir tik īss, simbolizējot dzīvi,  pēc kuras tēlaini runājot -  paliek tikai ābeļziedu smarža.” 

 

Anniņa pati savu dzīvi raksturojusi ar jūras viļniem, kas nemitīgi sitas pret krastu un atpakaļ. Lindai Jurķei jūras horizonts raksturo fizisko dzīves esību, par kuru rūpējās Anniņa, lai viņas kundze Aspazija varētu dzīvot garīgajā pasaulē. Aspazijas mājas vadītāja Ārija Vanaga uzskata, ka caur Anniņas dzīvi var labāk iepazīt arī  pašu dzejnieci: “Anniņas dzīve atspoguļo Aspazijas raksturu, attieksmi pret cilvēkiem un uzskatus. Mēs redzam, ka daudzās fotogrāfijās Anniņa ir līdzās savai kundzei, pašā centrā. Viņa veidoja dzejnieces ģimeni.”

 

Izstāde “Anniņa un jūra”  tapusi ar Jūrmalas Domes atbalstu. Unikālā “dzīve  rata” autori ir talantīgie puiši no SIA PEPI RER, īpašs paldies Jānim Kaukulim un Kalvim  Ciemiņam! Vēl palīdzīgu roku izstādes veidošanā sniegusi Jūrmalas Mākslas skola, SIA "R.E.D. Namu serviss" un Kaspars Brīvkalns.

 

08.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Laikmetīgās mākslas izstāde “Izdzīvotāji”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Izstādē “Izdzīvotāji” vīrišķības paradokss skatīts caur jūras, jūrnieka, zvejnieka prizmu. Vēsturiski šīs profesijas piedēvētas vīriešiem, un tiek uzskatītas par īpaši vīrišķīgām.
Liminālā eksistence: neesot īsti ne vienā, ne otrā dzīves telpā, vēloties būt gan jūrā, gan uz zemes, jūrniekam nācās iemācīties vīrišķību, lai spētu darboties abās telpās. Iekšējais liminālais stāvoklis ļāva izdzīvot un atgriezties. Daudz pieredzējušo kapteiņu stāstos ieskanēsies ne vien smeldzīga, bet arī ironiska nots, jo “uz jūras neies jau asaras birdināt”. Puikas un jūras attiecības no bērnības līdz pieaugšanai šķetinātas video intervijā ar rojinieku Robertu Radionovu.

Izdzīvošanas spēju jūrniekiem sniedza arī pieredze, kuru no paaudzes paaudzē nodeva ar shanty dziesmu starpniecību. Shanty dziesmas apzinājis mūziķis Helmuts Šembelis. Izstādē tās skanēs vīru kora “Dziedonis” video ierakstā, diriģenta Eināra Verro vadībā. Video materiālu autore Eva Strazdiņa, liminālos objektus veidojis tēlnieks Krišjānis Beļavskis, izstādes scenogrāfe Kristīne Abika. Izstādes kuratore – Inga Bunkše.

08.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Jūras tēma glezniecībā un tēlniecībā. Darbi no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma
Meža mājā Ķemeros, Tūristu ielā 1

Darbi no Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja krājuma ir unikāla latviešu 20. gs. otrās puses un mūsdienu vizuālās mākslas darbu kolekcija. 2001. gadā dibinātā LMS muzeja krājumā ir ap 16 000 vienību, t. sk. aptuveni 5000 mākslas darbiem piešķirts Nacionālā muzeju krājuma statuss. Kolekcijas darbi tiek eksponēti gan LMS izstāžu zālēs, gan deponēti Latvijas muzejiem.

Šogad biennāles klasiskās mākslas izstāde no LMS muzeja krājuma tiek rīkota Meža mājā Ķemeros. Ķemeri ir vieta, kuru skārušas lielas vizuālas pārmaiņas, kur tiek novērtēts un turēts cieņā vēsturiskais kultūras mantojums.

Izstādei atlasītas gleznas un tēlniecības darbi, kuru tapšanas laiks ir 20. gadsimta 60., 70. un 80. gadi. Katram autoram ir savs rokraksts, izteiksmes līdzekļu kopums, un viņu daiļrade neapšaubāmi bagātinājusi sava laika mākslas telpu. Minēsim vien dažus māksliniekus, kuru darbus varēs redzēt izstādē – Lidija Auza, Aleksandrs Zviedris, Rūdolfs Pinnis, Juris Baklāns, Vija Maldupe, Rimma Pancehovska un citi. Izstādes kuratore – Jana Rāve.

09.07.2021 - 29.08.2021
3. starptautiskā glezniecības konkursizstāde “Marīna 2021”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Biennāles MARĪNA 2021 tēma Es un jūra iezīmē mūsu katra personīgās attiecības ar jūru. Jau kopš sendienām jūras varenība, stihiskais spēks un noslēpumainā zemūdens pasaule bijusi neizsīkstošs avots pie jūras dzīvojošo tautu mītiem. Arī latviešu mīti vēsta, ka pasauli Dievs un Velns radījuši, izmantojot jūras dzelmes dūņas. Lai kāda būtu mītu izcelsme, tie liecina par cilvēku un jūras ciešo mijiedarbību. Kā zinātne, tā māksla šodien cenšas meklēt atbildes uz jautājumiem: kādas ir katra no mums attiecības ar dabu, ar jūru un vai tās ir saudzējošas un uz nākotni vērstas? Savienībai Es un jūra ir sena pagātne, bet vai arī bezgalīga un skaista nākotne?
Jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2021” aktivitātes Jūrmalā baudāmas no  jūlija sākuma līdz pat augusta beigām visā pilsētas garumā no Jūrmalas Brīvdabas muzeja Buļļuciemā līdz Meža mājai Ķemeros.
Lai jums iedvesmas pilni brīži izstādēs un ģimeņu aktivitātēs!
Guna Kalnača, Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore

 

09.07.2021 - 29.08.2021
MARĪNA 2021 ģimenēm – mākslas pastaiga ar slēpņošanas elementiem
Jūrmalā

Mākslas pastaiga ar slēpņošanas elementiem piemērota ģimenēm ar bērniem vecumā no 5–12 gadiem. Pastaigas maršruts pieejams no 9. jūlija līdz 29. augustam glezniecības, laikmetīgās mākslas un foto izstādēs, kurās integrēts slēpnis ar aktivitāti, kas piešķir mākslas pastaigai intrigu un rosina aizdomāties par attiecībām ar jūru, vidi un mākslu. Slēpņošana norisinās 6 biennāles pieturvietās:
1. Laikmetīgās mākslas izstādē “Izdzīvotāji”                                                       
Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

 

2. 19. starptautiskā bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursa “Es dzīvoju pie jūras izstādē 
Jūrmalas Mākslas skola, Strēlnieku prospekts 30 K-2, Jaundubulti 

 

3. Izstādē “Anniņa un jūra”   
Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti 

 

4. Izstādē “Foto Marīna 2021”
Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Majori

 

5. Izstādē “Saule, jūra, Valdis Bušs”
Bulduru Izstāžu nams, mākslinieka Valda Buša darbnīca, Muižas iela 6, Bulduri

 

6. Brīvdabas izstādē “Tagad”
Jūrmalas Brīvdabas muzejs, Tīklu iela 1a, Buļļuciems

09.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Izstāde “Jūra izgaismo…”. Ingas Ozolas fotogrāfijas
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35

Jūra izgaismo mūs. Gluži kā melnbaltā fotogrāfija – atsijā lieko.
Fotogrāfija ir būšana laiktelpā, kur mirkļa fiksācija apstādina ritējumu. Mūžīgā kustībā viss transformējas vai izkustas no vietas, nav pastāvīgs. Fotogrāfija top šķietami mūžīga. Arhīvā iegūlušās fotogrāfijas pēc laika kļūst par stāstniekiem. Izstāde “Jūra izgaismo...” ir stāsts par autores būšanu kādā mirklī pie jūras. Fotogrāfijas tapušas gan laikā, kad autore dzīvoja pie jūras Liepājā un bieži klejoja gar Kurzemes piekrasti, gan šodien, 2021. gadā. Melnbaltās fotogrāfijās fiksēti cilvēki: kāds savulaik intervēts dzejnieks, rakstnieks, mākslinieks, draugi, mirkļi ar saviem tuvajiem. Tie ir notikumi un simboli, kur jūra bijusi klātesoša, kur tā askētiski izgaismo laika rituma patību, mūsu ilgas pēc miera, klusuma, gaismas, plašumiem, brīvības. Jūra stāsta par satikšanos, mūsu sabiedrības ieradumiem, patērējot un izmetot. Taču jūra turpina būt...

 

09.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle.19. starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Es dzīvoju pie jūras 2021” laureātu darbu izstāde
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mākslas skolā Strēlnieku prospektā 30 korp. 2

Jau 19 gadus Jūrmalas Mākslas skola organizē starptautisku vizuālās mākslas konkursu bērniem “Es dzīvoju pie jūras”. Šogad konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 1200 darbi no 15 valstīm. Divpadsmito gadu konkurss ir saņēmis UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāžu. Izstādes ekspozīciju veido laureātu darbu izlase, kas atspoguļo cilvēka ciešo saikni ar dabu, ar pasaules ūdeņiem. Darbu autori ir bērni un jaunieši no Latvijas, Ķīnas, Portugāles, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Rumānijas, Taizemes un Turcijas. Ekspozīciju veido gleznojumi, grafikas, tekstildarbi, foto un datorgrafikas darbi, atainojot katras tautas mākslas tendences un raksturīgākās iezīmes.

 

10.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021.3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Brīvdabas izstāde “Tagad”
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a

Mūsdienu pasaules haosā un neparedzamībā, ko radījusi cilvēce, kā īpaši svarīgas un vērtīgas iezīmējas mūsu attiecības ar dabu. Šodienas realitātē, kad robežas ieguvušas jaunu nozīmi, vērīgāk ieraugām mums līdzās notiekošo, vietējo – vidi, ko apdzīvojam un uzlūkojam kā drošu patvērumu. Vizuāli plastiskās mākslas izstāde aicina apzināties to, kas notiek šeit un tagad, nevis meklēt pagātnes patiesības vai tiekties uz nezināmo nākotni. Jūrmalas Brīvdabas muzeja pastāvīgā ekspozīcija atklāj vietējās zvejniecības pagātnes stāstus, nozares un aroda pamatīgumu, bet vienlaikus tā māksliniekiem sniedz impulsus tagadnes interpretācijām.

Vides objekti. Keramika. Jauktas tehnikas.

Izstādē piedalās: Anda Poikāne, Kristīne Lazdāne-Zāna, Olga Meļehina, Astra Šēnberga, Ieva Kaula, Ieva Jurka

10.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Izstāde “Saule, jūra, Valdis Bušs”
Mākslinieka Valda Buša darbnīcā Muižas ielā 6 II stāvā

Kopš 2018. gada Bulduru Izstāžu nama 2. stāvā apmeklētājiem ir pieejama Valda Buša (1924–2014) darbnīca, kurā no 1984. līdz 2014. gadam strādāja izcilais latviešu ainavu gleznotājs. V. Buša daiļradei raksturīgas košas, piesātinātas krāsas, enerģiski triepieni, dekorativitāte. Interesanti, ka viņš, ilgstoši dzīvodams Jūrmalā, reti gleznojis jūru. V. Buša gleznotajās ainavās bieži redzamas upes, ezeri, bet jūra – tikai dažās. V. Bušs ainavās attēlojamos objektus un krāsu laukumus kārtojis dinamiskās kompozīcijās.

Izstādē redzami Valda Buša darbi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma, mākslinieka ģimenes un galerijas “ArtPlatz” kolekcijām.

10.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Laicīgās, īslaicīgās un pārlaicīgās mākslas izstāde “MARINĀDE 3”
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6

Bulduru Izstāžu nama izstāžu koncepciju pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Izstāžu nama vadītāja un dizainere Agnese Bule rada notikumus, akcijas, kuros aktīvi iesaistās plašs Latvijas mākslinieku loks. Šoreiz māksliniece būs laicīgās, īslaicīgās un pārlaicīgās mākslas izstādes “Marināde 3” viesmīlīgā namamāte Marinas tante.

Šogad Marinas tante darbojas uz nākotni vērstā un pārlaicīgā veidā, proti, piedāvājot iemarinēt arī mākslu, kas radīta gan tuvumā, gan tālumā. Bulduru Izstāžu namā un tā ārtelpā apskatāma izstāde “MĀKSLA 3 LITRU BURKĀ. ES UN JŪRA” un marinējumu izstāde “GARŠA 3 LITRU BURKĀ. ES UN JŪRA”.

10.07.2021 - 31.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. “FOTO Marīna 2021”
Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 7, Majori
Kauguru kultūras nams un ārtelpa, Raiņa iela 110, Kauguri
Dubultu kultūras kvartāls, atpūtas zona pie Jūrmalas Centrālās bibliotēkas, Strēlnieku prospekts 30, Dubulti  
 

Aktualizējot biennāles “Marīna 2021” identitāti “Es un jūra”, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” rīko vērienīgu izstādi trijās norises vietās. Pirmo reizi lielformāta darbi izvietoti brīvā dabā, lieliski sadzīvojot ar pilsētas ainavu.

Izstādē piedalās: fotoklubs “RĪGA”, “ĀGENSKALNS”, Daugavpils fotostudija “EZERZEME-F”, Krāslavas fotoklubs “ZIBSNIS”, Liepājas tautas foto studija “FOTAST”, Talsu fotoklubs, Ventspils fotoklubi “MOMENTS” un “Kaktuss”, Ventspils novada fotoklubs “KURSA”, Kuldīgas fotoklubs “DIVAS UPES”, fotoklubs “OGRE” , Gailīšu pagasta fotoklubs “PERSPEKTĪVA”, fotostudija “ASPAZIJA”. Ar darbiem skatītājus priecē arī foto lielmeistari Valdis Brauns, Dainis Rozentāls un citi.

11.07.2021 - 29.08.2021
Marīna 2021. 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Jūras tēma privāto kolekciju muzeja “Nellija” krājumā
Privāto kolekciju muzejā “Nellija” Dzelzceļa ielā 16

Privāto kolekciju muzejs “Nellija” veicina mākslas attīstību un kultūras vērtību saglabāšanu, bagātina pilsētas kultūras dzīvi. Pateicoties Vladimira Ribakova iniciatīvai un entuziasmam, muzejs uzsāka darbību 2016. gadā. Tajā skatāmi vairāk nekā 300 krievu un Rietumu mākslinieku darbi, mākslinieciski augstvērtīga 70 ikonu kolekcija. Muzeja kolekcijas veidošanā piedalījās mākslas zinātnes pasaules slavenības: bijušais Tretjakova galerijas ģenerāldirektors Valentīns Rodionovs, Tretjakova galerijas direktorāta loceklis Oļegs Ivanovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Vladimirs Kozins un citi.
Galerijā izstādīti Iļjas Repina, Ivana Šiškina, Īzaka Levitāna, Valentīna Serova, Mihaila Ņesterova, Ivana Aivazovska darbi. Mākslas cienītājus priecē arī mākslinieku grupu “Мир искусства” (“Mākslas pasaule”), “Голубая роза” (“Zilā roze”), “Бубновый валет” (“Kārava kalps”) biedru darbi. Pārstāvēti arī 20. gs. sākuma krievu avangardisti.

 

18.07.2021 - 12.09.2021
13.starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “Vox angelica"
Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13

Pēc gada pārtraukuma Dubultu ev. lut. baznīcā šovasar notiks ilgi gaidītais trīspadsmitais starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica! Festivālu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitālfonds. 
Kā vienmēr, festivāla koncerti notiks katru svētdienu plkst. 18.00, šovasar sākot no 18. jūlija līdz 12. septembrim.
Ar jaunu cerību uz nākotni festivālu simboliski ieskandinās mūsu jaunākā ērģelnieku paaudze, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas absolventi, kas šajā ne vienkāršajā pandēmijas gadā tomēr ir spoži sevi apliecinājuši, gūstot godalgotas vietas starptautiskos online konkursos un piedaloties videotiešraižu koncertos. Ar koncertu „Cerības gaismā“ festivāls tiks atklāts 18. jūlijā, tajā piedalīsies jaunie ērģelnieki Sandra Baldiņa, Katrīna Štālmane un Pāvels Ceļikovs, kopā ar viņiem muzicēs soliste, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece Liene Neija – Kalniņa. 
Festivāla gaitā šovasar plānoti deviņi koncerti, kuros muzicēs ne tikai latviešu ērģelnieki kopā ar solistiem – instrumentālistiem un dziedātājiem, bet arī angļu izcelsmes ērģelnieks no Vācijas Duglas Brjūss (Douglas Bruce). Viesosies arī Zviedrijā dzīvojošā latviešu ērģelniece Ligita Sneibe, kā arī Latvijas ērģelnieki Edīte Alpe, Aigars Reinis, Kristīne Adamaite, bet vienā no koncertiem kā ērģeles, tā arī klavesīnu spēlēs Roberts Hansons. Festivālā piedalīsies daudzi pazīstami mūziķi - flautistes Dita Krenberga, Ilze Urbāne, saksofonisti Artis Sīmanis, Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti Elīna Endzele, Ernests Mediņš, dziedātāji Laura Grecka, Ilona Bagele, Dainis Kalnačs un pasaulē slavenais latviešu basbaritons Eglis Siliņš.
Viens no festivāla magnētiem, kas rada publikas interesi un kļuvis par zināmu „standartu“ festivāla pastāvēšanas laikā ir videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj ikvienam klātesošajam vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā – tas, kā vienmēr, pietuvinās mūziķus klausītājiem arī šogad!
Tiem, kuri nevarēs ierasties uz koncertiem klātienē būs iespēja tos vērot gan videotiešraidē, gan vēlāk arī ierakstā YouTube JurmalaLIVE kanālā. Ieeja festivāla koncertos bez maksas, būsim pateicīgi par jūsu ziedojumiem! 
Apmeklējot koncertus lūdzam rēķināties, ka koncerts ir pasākums, kura rīkošanai jānotiek saskaņā ar patreiz valstī noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām par pasākuma rīkošanas kārtību, un, saskaņā ar „droša pasākuma“ rīkošanu, būs jāuzrāda EU zaļais Covid sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Bērni līdz 12 gadu vecumam, kā arī visi, kuriem nav šāda sertifikāta, patreiz koncertus ir aicināti skatīties videotiešraidēs! Iespējamas izmaiņas, tādēļ aktuālajai informācijai lūdzu sekojiet līdzi „Festival Vox angelica“ lapā feisbukā.  

Festivāla projekta vadītāja Edīte Alpe. 

 

21.07.2021 - 29.08.2021
“MARĪNA 2021” domnīcas jauniešiem un pieaugušajiem
Jūrmalā

Piecās biennāles mākslas izstādēs notiks domnīcas – diskusijas  jauniešiem un pieaugušajiem. Domnīcas tiks integrētas laikmetīgās mākslas un glezniecības izstādēs, aktualizējot katras izstādes tēmu vai problemātiku. 
1. Domnīca izstādē “ANNIŅA UN JŪRA”   
21. jūlijā plkst. 18.00

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti
 
2. Domnīca izstādē “SAULE, JŪRA, VALDIS BUŠS”
24. jūlijā plkst. 15.00

Bulduru Izstāžu nams, mākslinieka Valda Buša darbnīca, Muižas iela 6, Bulduri

 

3. Domnīca laikmetīgās mākslas izstādē “IZDZĪVOTĀJI”
30. jūlijā plkst. 17.00     
                                                 
Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

 

4. Domnīca brīvdabas izstādē “TAGAD”
12. augustā plkst. 16.00

Jūrmalas Brīvdabas muzejs, Tīklu iela 1a, Buļļuciems

 

5. Domnīca 3. starptautiskajā jūras tematikai veltītajā konkursizstādē MARĪNA
29. augustā plkst. 12.00

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

 

Pandēmijas ierobežojumu dēļ var būt izmaiņas pasākumu norisēs.

Aktuālajai informācijai par biennāles pasākumiem aicinām sekot www.facebook.com/MarinaBiennale