Vēsturnieces Ingas Sarmas lekcija “Dzīve Jūrmalā 30. gados”
Datums: ceturtdiena, 2020.gada 5.novembris, plkst. 17.00
Vieta: Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20
Vēsturnieces Ingas Sarmas lekcija “Dzīve Jūrmalā 30. gados”

5. novembrī plkst. 17.00 aicinām uz vēsturnieces Ingas Sarmas lekciju par dzīvi Jūrmalā 20.gs. 30.gados.

 

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, lekcija notiks attālināti. To varēs skatīties tiešraidē Aspazijas mājas Facebook lapā - https://www.facebook.com/events/378991333297256/

 

Iedomājoties pagājušā gadsimta 30.gadu dzīvi Jūrmalā, vispirms iztēlē tiek uzburtas ainas, kurās skaisti tērpti, turīgi ļaudis laiskojas saules piesildītās vasarnīcu verandās, vada laiku nesteidzīgās sarunās un romantiskās pastaigās gar jūras krastu. Vai tie ir tikai mīti un seno fotogrāfiju uzburtā realitāte? Vēsturniece Inga Sarma: “Mēs vienmēr idealizējam pagātni, bet Jūrmalā bez vasarniekiem dzīvoja arī vietējie jūrmalnieki. Viņiem bez romantikas, bija arī sūrā ikdiena.” Ingas Sarmas lekcija dos atbildes uz jautājumiem, kāda tad bija vasrarnieku un vietējo iedzīvotāju dzīve patiesībā, kā abas puses sadzīvoja un, kādu “nospiedumu” šis laiks atstājis Jūrmalas vaibstos.

 

Vēsturniece Inga Sarma ir jūrmalniece, mācījusies Jūrmalas 1.vidusskolā, kopš 1981.gada – Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece. Inga Sarma ir vairāku grāmatu un publikāciju autore, Jūrmalas pilsētas muzeja pastāvīgo vēstures ekspozīciju "Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture" un "Bērns kūrortā" autore.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE