Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncerts (LTV1, LR3 Klasika un Lsm.lv tiešraidē)
Datums: sestdiena, 2020.gada 6.jūnijs, plkst. 21.20
Vieta: Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1

 

6. jūnijā plkst. 21.20 LTV1, LR3 Klasika un Lsm.lv tiešraidē skatītāji varēs vērot vēl nebijušu Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertu. Pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies divi Jūrmalas Goda zīmes kavalieri – maestro Raimonds Pauls un pasaulē zināmais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko.

Kopā ar Latvijas Radio bigbendu mākslinieki atskaņos populāras Maestro kino un teātra mūzikas tēmas, kā arī pasaules opermūzikas hitus īpašā skanējumā. Koncertu vadīs Ojārs Rubenis.

 

“Man kā latvietim šis būs ļoti nozīmīgs notikums – pirmo reizi uzstāties kopā ar Maestro! Koncertam izvēlētās trīs dziesmas no cikla “Pērļu zvejnieks” un trīs dziesmas ar Jevtušenko dzeju ir ļoti aizkustinošas, liriskas. Jevtušenko dziesmas jau iepriekš ir iedziedājis Intars Busulis, kurš ir fantastisks mākslinieks! Mēs esam ļoti atšķirīgi dziedātāji, jo akadēmiskai dziedāšanai ir pavisam cita balss plūsma un pieeja mūzikas materiālam. Mēģināšu pietuvoties autentiskajam nošu tekstam, ko radījis Maestro,” par gaidāmo koncertu saka operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

Raimonda Paula dziesmu ciklā “Pērļu zvejnieks” ar Jāņa Petera dzeju ieskanas romantiska pasaules izjūta, dzimtenes mīlestība un gaiša nostalģija, tuvinot latviskai dzīvesziņai un skaistuma apliecinājumam. Savukārt emocionāli ekspresīvais 12 dziesmu cikls “Dievs dod” ir Raimonda Paula, Jevgeņija Jevtušenko un Intara Busuļa kopdarbs, kas nāca klajā ieraksta formātā 2010. gadā.

 

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, koncertu būs iespējams baudīt ar LTV1, LR3 Klasika un Lsm.lv starpniecību, bet skatītāju vietas zālē būs tukšas.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE